Αθλητικά

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ: Αποτελέσματα - Bαθμολογίες - Πρώτος ο ΝΟ Αγ. Νικολάου - 4ος ο ΝΟ Χαλκίδας

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ: Αποτελέσματα - Bαθμολογίες - Πρώτος ο ΝΟ Αγ. Νικολάου - 4ος ο ΝΟ Χαλκίδας
3 Οκτωβρίου 2021, 17:44
Στη Β' Εθνική και ο Αργης Καλαμάτας

Oλοκληρώθηκαν οι αγώνες των ομίλων της τελικής φάσης του πρωταθλήματος πόλο Γ' Εθνικής, που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας, όπου αναδείχθηκαν και οι ομάδες που θα παίξουν την προσεχή περίοδο στη Β' Εθνική.

Οι τέσσερις ομάδες που πέρασαν στους ημιτελικούς, (έγιναν την Κυριακή το πρωί στον ίδιο χώρο), είναι ο ΝΟ Χαλκίδας, ο Αργης Καλαμάτας, ο ΝΟ Αγ. Νικολάου Κρήτης και ο ΝΟ Ιτέας.

Ο ΝΟ Αγίου Νικολάου έδειξε την ανωτερότητά του και με το ΝΟ Ιτέας, που τον κέρδισε με 13-6. Ο ΝΟ Χαλκίδας πήγε στα πέναλτι με τον Αργη Καλαμάτας και δεν κατάφερε να πάρει τη το εισιτήριο για το Μεγάλο Τελικό και τη Β' Εθνική.

Ετσι, στον τελικό έπαιξαν  Αγ. Νικόλαος και Αργης Καλαμάτας (ανεβαίνουν και οι δυο στη Β' Εθνική), όπου νίκησε η ομάδα της Κρήτης, ενώ ο ΝΟΧ με την Ιτέα έπαιξαν στον τελικό της παρηγοριάς για την 3η και 4η θέση και νικητρια αναδείχτηκε η ομάδα της Ιτέας.

Δείτε παρακάτω όλα τα αποτελέσματα, τις τελικές βαθμολογίες.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ

 

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

  Α' ΟΜΙΛΟΣ     
1η αγωνιστική  Πέμπτη 30/9/2021    
Ωρα 20.00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 11-3
Ωρα 21.15 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 14-7
       
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021    
Ωρα 11.30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6-11
Ωρα 12.45 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3-11
       
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021    
Ωρα 19.30 ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-6
Ωρα 20.45 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 11-7
       
4η αγωνιστική  Σάββατο 2/10/2021    
Ωρα 11.30 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 9-9
Ωρα 12.45 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6-7
       
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021    
Ωρα 18.30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 9-22
Ωρα 19.45 ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9-13
       
Β' ΟΜΙΛΟΣ      
1η αγωνιστική Πέμπτη 30/9/2021    
Ωρα 17.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 15-4
Ωρα 18.45 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 10-14
       
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021    
Ωρα 9.00 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 5-16
Ωρα 10.15 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΓ/ΤΕΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ 12-18
       
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021    
Ωρα 17.00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ 13-6
Ωρα 18.15 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ 18-6
       
4η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021    
Ωρα 9.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 8-19
Ωρα 10.15 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 8-4
       
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021    
Ωρα 16.00 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ 14-15
Ωρα 17.15 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ 11-4

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΕΛΙΚΕΣ

1ος όμιλος

1. ΝΟ Αγ. Νικολάου 12

2. ΝΟ Χαλκίδας 9

........................................

3. Νηρέας Πατρών 4

4. ΑΝΟ Αργυρούπολης 4

5. Νίκη Βόλου 0

2ος όμιλος

1. ¶ργης Καλαμάτας 12

2. ΝΟ Ιτέας 9

.........................................

3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6

4. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 3

5. ΑΟ Καστέλλας 0

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΟΙ

Ημιτελικοί:

9.00 π.μ:  ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΝΟ Ιτέας  13-6

10.30 π.μ. ΝΟ Χαλκίδας - ¶ργης Καλαμάτας (κ.δ. 7-7) 8-11 (ΠΕΝΑΛΤΙ_

 

3.15 μ.μ.:  Μικρός τελικός ΝΟ ΙΤΕΑΣ-ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8-5

4.30 μ.μ.: Μεγάλος Τελικός: ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 8-0

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ