ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ 1-2: Ιδανικό ξεκίνημα στην Α' Εθνική

4 Οκτωβρίου 2021, 11:53
Τα κορίτσια της ομάδας της Χαλκίδας έδειξαν χαρακτήρα.

Ιδανικό ξεκίνημα έκαναν οι Αβαντίδες στο νέο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής, που ...έκανε σέντρα την Κυριακή (3/10).

Τα κορίτσια της ομάδας της Χαλκίδας έδειξαν χαρακτήρα και επικράτησαν με 2-1 στο Μοσχάτο του Οδυσσέα (σ.σ. πρώην Οδυσσέας Γλυφάδας).

Οι φιλοξενούμενες είχαν δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο με την Κοκοτσάκη σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, όπου καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό της.

Στο β' ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47', από εκτέλεση κόρνερ, η Μελισσού με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τις Αβαντίδες.

Οι γηπεδούχες αντέδρασαν, πίεσαν τις Αβαντίδες και στο 60' η Ζιώγα ισοφάρισε σε 1-1.

Ομως, στο 82' οι Αβαντίδες κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ και να αποδράσουν με το διπλό από το Μοσχάτο.

Η Πλυτά με σουτ έξω από την περιοχή "νίκησε" την Πετροπούλου και έγραψε το τελικό 1-2.

Διαιτησία: Αντωνίου, Αλεξοπούλου - Παντελίδου (Ανατολικής Αττικής).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Γιώργος Νίκας): Πετρόπουλου, Θέου, Ζιώγα, Βασιλείου, Παπακώστα, Κοσόβα, Κόλλια, Νικολάου, Χατζηανδρέου, Καπνίση, Νίκα. (Καμβάκη, Χόρου, Στεφάτου, Τερζή).

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακούλη, Νεοφύτου, Τζαφέρη, Μελισσού, Αργυριάδη, Πύθουλα, Λάγιου, Πλυτά (90' Γαγάρα), Μακρή (90' Μπαδά), Κοκοτσάκη, Παχάκη (61' Αρκούλη).

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-0: Ξέφυγε και από το ...13 (pics)

[02/12/2021 - 01:10]

Οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στις νίκες και τα γκολ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα. ...περισσότερα