ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-0: Αστέρια ήταν τα κορίτσια της ομάδας της Χαλκίδας

10 Οκτωβρίου 2021, 22:07
Έβαλαν τους δικούς τους κανόνες στην αναμέτρηση.

Πειστική εμφάνιση και νίκη με το ευρύ 5-0 επί του Αστέρα Ρεθύμνου πέτυχαν οι Αβαντίδες στην Α' Εθνική και έκαναν το 2Χ2 στο Νότιο όμιλο, έχοντας σαν στόχο να κατακτήσουν και φέτος -όπως και πέρυσι- την κορυφή και να οδηγηθούν στον τελικό της μεγάλης κατηγορίας.

Το μεσημέρι της Κυριακής (10/10) ...αστέρια ήταν τα κορίτσια της ομάδας της Χαλκίδας και άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά της Μελισσού (φωτό), που αν και αμυντική, αποδεικνύεται γκολτζού στο ψηλό παιχνίδι (είχε ανοίξει το σκορ και στην πρεμιέρα στη νίκη με 2-1 επί του Οδυσσέα Μοσχάτου).

Στη συνέχεια σκυτάλη πήρε στο σκοράρισμα η Νεοφύτου, η οποία με δύο προσωπικά γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και το ...ταμείο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β' ημίχρονο η εικόνα του ματς δεν άλλαξε, με τις Αβαντίδες να έχουν την υπεροχή, καταφέρνοντας να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή τους.

Η Πλυτά (είχε σκοράρει το νικητήριο γκολ της πρεμιέρας) με φάουλ έκανε το 4-0 και η Λάγιου διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Αν μη τι άλλο, ένα εύκολο απόγευμα για τις γηπεδούχες στο Ενωσιακό γήπεδο στο Πέι Δοκού.

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακούλη, Νεοφύτου (46′ Μπαρτσακλή), Τζαφέρη (46′ Παχάκη), Αρκουλή, Μελισσού, Πλυτά, Πύθουλα, Λάγιου, Μακρή, Κοκοτσάκη (65′ Μπίστα), Μπαδά (46′ Γαγάρα).

Οι βαθμολογίες της Α' και Β' ΕΠΣΕ μετά τους αγώνες του Σαββάτου

[16/10/2021 - 21:05]

Διπλασίασαν τις νίκες τους Ερέτρια, Αλάτσατα, Προποντίδα, Λουκίσια και Νεοχώρι ...περισσότερα

ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΙΔΗΨΟΣ 2-1: Με κεφαλιές ...ξεσκέπασε το πρώτο τρίποντο

[16/10/2021 - 20:30]

Στο πρώτο γκολ των γηπεδούχων συνεργάστηκαν δύο παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο. ...περισσότερα

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-1: Εμεινε το πρώτο "Χ" ...χάρις στο δοκάρι

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-1: Εμεινε το πρώτο Χ ...χάρις στο δοκάρι
[16/10/2021 - 19:45]