Αθλητικά

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ: Πρεμιέρα εντός έδρας στη Γ' Εθνική

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ: Πρεμιέρα εντός έδρας στη Γ' Εθνική
15 Οκτωβρίου 2021, 11:45
Δείτε τους αγώνες της 1ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους - Πόσοι προβιβάζονται και πόσοι υποβιβάζονται.

 

Εντός έδρας θα ξεκινήσει η Αρτάκη στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και θ' αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Λάρισας.

Ο πρώτος εκτός έδρας αγώνας της θα είναι τη 2η αγωνιστική στην Ελασσόνα.

Ο ΑΟΝΑ τοποθετήθηκε στον 3ο όμιλο με τις  ομάδες όλης της Θεσσαλίας και της Ανατ. Στερεάς, καθώς και το μοναδικό εκπρόσωπο της Πιερίας.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 24 Οκτωβρίου.

Οπως είπε ο πρόεδρος διοργανώσεων κ. Δανιήλ, για πρώτη φορά θα μπει σε εφαρμογή το ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα..

Οι 81 ομάδες (μόνο η Δόξα Δράμας προστέθηκε απ' αυτές που είχαν εκκρεμότητα με τη SL_2), χωρίστηκαν σε 7 ομίλους από τους οποίους θα υποβιβαστούν συνολικά 32 ομάδες.

Από τον 3ο όμιλο που αγωνίζεται ο ΑΟΝΑ θα υποβιβαστούν 5 ομάδες, όπως επίσης από τον 1ο και 2ο όμιλο. Από τον 4ο όμιλο θα υποβιβσαστούν 6 ομάδες και από τους τρειςν τελευταίους (5ος, 6ος και 7ος) θα υποβιβαστούν 4 ομάδες.

Οι 7 πρωταθλητές, μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας, θα πάρουν μέρος σε ειδικό πρωτάθλημα  (από 6 αγώνες ο καθένας, με τρεις εντός και τρεις εκτός έδρας, ύστερα από κλήρωση) και οι τέσσερις πρώτοι στη βαθμολογία του ειδικού πρωταθλήματος θα πάρουν τα 4 εισιτήρια ανόδου στη Super League 2.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε όλους τους ομίλους της Γ' Εθνικής είναι:

3oς όμιλος  1η αγωνιστική
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΠΟ ΦΗΚΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ ΥΠΑΤΟ
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ
ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

 

ME KΛΙΚ ΕΔΩ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ ΑΡΤΑΚΗΣ

 

1ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Θερμαϊκός-Αναγέννηση Πλαγιιάς
Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας
Αλεξανδρούπολη FC-Εθνικός Σοχού
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου

 

2ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Μακεδονικός
ΦΣ Κοζανη-Εδεσσαϊκός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΕ Λευκίμμης
ΟΦΑΜ-Θύελλα Σαρακηνών
Ηρακλής Αμπελοκήπων-ΑΕΠ Κοζάνης
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστέρας Καληράχης

 

4ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου-Αίας Γαστούνης
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Τηλυκράτης Λευκάδας
Αναγέννηση Άρτας-Παναιγιάλειος
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Παναχαϊκή
Αμβρακικός Λουτρού-ΠΑΟ Βάρδας
Ρεπό: Παναγρινιακός

 

5ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα
Παναρκαδικός-Άγιος Ιερόθεος
ΑΣ Σαντορίνη 2020-Ερμής Μελιγούς
ΑΕ Μυκόνου-Ηλιούπολη
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Φωστήρας

 

6ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Αιολικός-Κερατσίνι
Πανελευσινιακός-Εθνικός
Αήττητος Σπάτων-Αστέρας Βάρης
Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική
Αίας Σαλαμίνας-ΑΟ Πυλιού Κω
Ρεπό: ΑΟ Καραβάς

 

7ος όμιλος – 1η αγωνιστική

ΠΑΟ Ρουφ-ΑΕ Νεάπολης
Αλμυρός Γαζίου-Άγιος Νικόλαος
Αρης Σούδας-Πόρος
Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Γιούχτας-Πανιώνιος

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ