ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (παράταση) 4-5: Θρίλερ με ...σκηνοθέτες τους Θεοδόση Καραμπά και Γιάννη Λάμπρου

20 Οκτωβρίου 2021, 19:29
Ματσάρα στην Τριάδα - Έπαιξαν αντίπαλοι τα αδέρφια Ζουρμπουλή.

Ματς θρίλερ έγινε στο γήπεδο της Τριάδας με τον ΑΠΚΟ Δροσιάς να εξασφαλίζει την πρόκριση στην παράταση έναντι του ψυχωμένου Παντριαδικού. Δυο αδέρφια σήμερα, οι Ζουρμπουλήδες βρέθηκαν αντίπαλοι και σκόραραν εκατέρωθεν.

Το σκορ στην κανονική διάρκεια θύμισε ...Αγγλία, με τον Χρήστο Ζουρμπουλή να κάνει το 0-1 στο 19' για τον ΑΠΚΟ.

Ένας άλλος Ζουρμπουλής, που παίζει στον Παντριαδικό, ο Παύλος (αδερφός του Χρήστου) ισοφάρισε σε 1-1 στο 23' και ο Θεοδόσης Καραμπάς στο 29' έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο β' ημίχρονο και στο 59' ο Ζαχαράκης (μόλις είχε μπει αλλαγή) ξανάφερε το ματς στα ίσια (2-2) για τη Δροσιά και στο 70' ο Γιάννης Λάμπρου έγραψε το 2-3.

Σκορ που έδινε την πρόκριση στους φιλοξενούμενους, αλλά στις καθυστερήσεις ο Θεοδόσης Καραμπάς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-3 και έστειλε το θρίλερ στην παράταση.

Εκεί ο Γιάννης Λάμπρου με δύο γκολ σε δύο λεπτά (97' και 99") ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-4, για να μειώσει ο Θ. Καραμπάς στο 103' σε 3-4, χωρίς, όμως, η Τριάδα να καταφέρει να οδηγήσει το νοκ άουτ παιχνίδι στην "ρωσική ρουλέτα".

Διαιτησία: Κασομούλης, Κοντογιαννίδης - Καμπούρης.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Δημ. Ακριτίδης): Καραχάλιος, Εμανουέλ, Καρατζάς (69' Ράζος), Τσώκος, Ρουμπής (69' Παπακωνσταντίνου), Αργυρίου, Καραντάκης, Π. Ζουρμπουλής (62' Χασάνδρας), Δ. Σαρρής (86' Γ. Σαρρής), Καραμπάς, Ανδριόλας (86' Σταματέρης).

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Γιωρ. Λάμπρου): Τσιμπός, Διοκμετζίδης, Φρυγανάς, Δεληγιάννης, Θαν. Κουτσαυλής, Αυλωνίτης (57' Τουλίτσης), Λουκάς (79' Χ. Κουτσαυλής), Σουλιωτάκης (57' Ζαχαράκης), Λάμπρου, Χρ. Ζουρμπουλής (112' Σκοπελίτης), Χαρ. Ελευθερίου.