ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ 0-0: Ο Μπρεγκανάκου δεν άφησε τον Τόμας να πληγώσει την παλιά του ομάδα

7 Νοεμβρίου 2021, 19:00
Ο Αμαρυνθιακός είχε και δοκάρι

Με λευκή ισοπαλία (0-0) έληξε το ματς στο γήπεδο Αυλωναρίου ανάμεσα στον ΑΟΑ και τον Αμαρυνθιακό που είχε και δοκάρι, ενώ σε μια φάση ο Μπρεγκανάκου των γηπεδούχων έγινε ...από μηχανής θεός και κράτησε το "0" αποκρούοντας πάνω στη γραμμή σουτ του παλιού του συμπαίκτη Τόμας Οντιάμπο.

Δυναμικά μπήκε το Αυλωνάρι και απείλησε δυο φορές σε ένα λεπτό (6'-7') με τον Ντουλελλάρι και το Μάλλιο, αλλά τα σουτ που επιχείρησαν κατέληξαν άουτ.

Στο 14' ήταν η σειρά του Αμαρυνθιακού να γίνει επικίνδυνος από στημένο, όταν το συρτό σουτ του Πέππα πέρασε κι αυτό άουτ, ενώ από εκτέλεση φάουλ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παναγιώτης Ηλίας έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σακκή.

Ακολούθησαν άλλες δυο προσπάθειες χωρίς επιτυχία από Π. Δ. Σκριβάνο και Ντουλελλάρι που κατέληξαν άουτ και λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τη σπουδαιότερη ευκαιρία του αγώνα, όταν ο Οντιάμπο, που έχει αγωνιστεί και στον ΑΟΑ παλιότερα, έδωσε την μπαλιά στον  Π. Τσούτση και μετά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Στο β' ημίχρονο ο Αμαρυνθιακός πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να βρει στόχο απέναντι σε μια αρκετά καλά οργανωμένη άμυνα.

Η καλύτερη φάση για τους φιλοξενούμενους, χωρίς ευτυχή κατάληξη γι' αυτούς, έγινε όταν ο Οντιάμπο μέσα στην αντίπαλη περιοχή σούταρε προς το τέρμα και πάνω στη γραμμή ο Μπρεγκανάκου έδιωξε την μπάλα, διατηρώντας το 0-0.

Διαιτησία: Βελέντζας, Μαρίνος-Καμπούρης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γ. Τζόκας): Μπασινάς, Ξυράφης, Μπρεγκανάκου (88' Αλ. Πόγκας), Παππάς, Μαστροκώστας, Κ. Πόγκας, Μάλλιος (75' Σολάκου), Ηλίας (56' Γλυκός), Ντουλελλάρι (88' Παναγιώτου), Ντραγκότι, Τσιάκος.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Αλ. Αλεξανδρής): Σακκής, Δ. Τσούτσης, Θαν. Σκριβάνος (65' Αργύρης), Ρεπετσάς, Νικολακάκης, Πέππας, Οντιάμπο (88' Σ. Μυρτέζα), Αντ. Μυρτέζα, Π. Δ. Σκριβάνος, Π. Λ. Σκριβάνος, Π. Τσούτσης.