Β' ΕΠΣΕ: Οι σκόρερ της ημέρας. Τέσσερα γκολ πέτυχε ο Κώστας Μουτουσίδης

14 Νοεμβρίου 2021, 21:21
Χατ-τρικ από τον Δημήτρη Λαδογιάννη του πυρόπληκτου Ατρόμητου Βασιλικών

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή η 6η αγωνιστική στη Β' ΕΠΣΕ και πρωταγωνιστής της ημέρας αναδείχθηκε ο Κώστας Μουτουσίδης που πέτυχε και τα τέσσερα γκολ (6', 25', 60' και 69') του Σταυρού στο πέρασμά του από το Νέο Πύργο, όπου νίκησε με άνεση (4-0) τον Ταξιάρχη.

Πολλά γκολ πέτυχε και η Καστέλλα στο γήπεδο Ψαχνών. Νίκησε 5-0 τον Ευβοϊκό Γουβών, που είχε "φάει" 5 γκολ και την πρ. αγωνιστική από τον Αρτεμισιακό. Σκόρερ των νικητών ήταν ...ανά 10λεπτο από το 40' μέχρι το 70', με τη σειρά, οι Χ. Μυλωνάς, Γ. Παπαδόπουλος, Γ. Τσούμαρης, Δ. Κουβούσης. Το χορό των γκολ έκλεισε ο Τσούμαρης στο 90'.

Πιο πολλά γκολ, όμως, στο βόρειο όμιλο της Β' κατηγορίας πέτυχε ο Ατρόμητος Βασιλικών που συνέτριψε 6-0 την Κήρινθο στις Γούβες, όπου και αγωνίζεται μετά την καταστροφή του γηπέδου του από τις πυρκαγιές. Τρία γκολ σημείωσε ο Δ. Λαδογιάννης (12', 35', 54'), δύο γκολ ο Γιώργος Τσιβίκας (37' και 59') κι ένα ο Χ. Αναστασίου (21').

Στο νότο ο Νηλέας επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας κερδίζοντας στην Κάρυστο 2-0 το Μαρμάρι με γκολ του Τάσου Μαστροκώστα (34') και του Γιώργο Καρλή (70').

Στο άλλο ματς του ομίλου ο ΑΟ Ζάρητρα κέρδισε στα Ζάρκα  τη "γηπεδούχο", τυπικά, ομάδα των Νέων Στύρων με 2-0. Ο 42χρονος Βαγγέλης Γκίκας, που αποφάσισε φέτος να επανέλθει στην ενεργό δράση και να βοηθήσει την ομάδα των Ζαράκων, πέτυχε και τα δυο τέρματα  σε τέσσερα λεπτά (68'-71').

Στον κεντρικό όμιλο το ντέρμπι στην Τριάδα βάφτηκε ...πορτοκαλί με γκολ στο 12' του Σεϊνταρά. Ηταν η πρώτη ήττα για τον Παντριαδικό και τα Λουκίσια με τη νίκη τους τον προσπέρασαν στη βαθμολογία και απειλούν πλέον και τους δυο πρωτοπόρους (Προποντίδα και Αλάτσατα).

Το άλλο ματς του ομίλου την Κυριακή (Ληλάντιο-Αυλίδα) δεν είχε γκολ (0-0).

Τους σκόρερ των αγώνων του Σαββάτου, μπορείτε να τους δείτε με κλικ ΕΔΩ.