Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Τελεθριακός πάλεψε με τον Ικαρο Καλλιθέας, αλλά η νίκη ...πέταξε στο τρίτο 10λεπτο

29 Νοεμβρίου 2021, 14:31
Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική

O Ίκαρος Καλλιθέας πέτυχε την 4η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα κερδίζοντας με 77-71 στην Ιστιαία τον Τελεθριακού που πάλεψε σκληρά, παίζοντας χωρίς τον Ανδρόνικο Γκιζογιάννη, αλλά και τον αδελφό του Σωκράτη, ο οποίος είχε πολύ μικρή συμμετοχή.

Οι  φιλοξενούμενοι μετά από ένα πρώτο ημίχρονο, όπου η ομάδα της Εύβοιας τη ...ζόρισε αρκετά και προηγήθηκε, μάλιστα, (42-39), στην τρίτη περίοδο έπαιξαν πολύ καλά και κατάφεραν να ξεφύγουν 9 πόντους  με ένα επί μέρους σκορ (13-25).

Ο Τελεθριακός έκανε υπερπροσπάθεια στο τέλος, σημειώνοντας 22 πόντους, αλλά οι Αθηναίοι ήταν αυτοί που χάρηκαν για τη νίκη που κατέκτησαν με μεγάλη δυσκολία.

Δεκάλεπτα: 15-15, 42-39, 55-64, 71-77

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Χρόνης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 9, Θεοδώρου, Γκρινιάρης 15(2), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 29(5), Τσιριμώκος 12(4), Γκιζόγιαννης Σωκρ., Κιαπέκος 6, Κουβλής Κ., Κουβλής Σ..

Ίκαροι (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 17(3), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 12(4), Πέττας 18(3), Φιλίππου 2, Αγγελή 3(1), Μαλτέσιος 9, Τσαγκαράκης 16(2), Κουκουλάς, Πρωτούλης, Νικολαΐδης, Τσιμπιράκης.

[22/01/2022 - 19:08]

Στρατής και Μπινιάκος έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας της Λαμψάκου. ...περισσότερα

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 1-0: Μαγική ασίστ του Σπυράκη και γκολ κορυφής του Καραχάλιου

[22/01/2022 - 18:05]