ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 1-4: Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο ...και σκαρφάλωσε στο ρετιρέ!

5 Δεκεμβρίου 2021, 21:02
Νίκη με ανατροπή για τους «Λύκους».

Η Μακρυκάπα τα ...χρειάστηκε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στον Ολυμπο στο Γυμνό, αλλά στο β’ ημίχρονο όχι μόνο έβγαλε αντίδραση και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ με εμφατικό τρόπο, αλλά σκαρφάλωσε και στο ρετιρέ της Α’ ΕΠΣΕ μετά από 9 αγωνιστικές, εκμεταλλευόμενη και την ήττα του ΑΟ Χαλκίς στο Αλιβέρι από τον Ταμυναϊκό.

Ο Κοκκάλας άνοιξε το σκορ στο 20’ για τους γηπεδούχους και έκανε το 1-0.

Μ’ αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, αλλά όταν επέστρεψαν η Μακρυκάπα φόρεσε τα καλά της και γύρισε τούμπα το ματς.

Ο Κούκα στο 47’ με σουτ έκανε το 1-1 και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κωνσταντάγκας, ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ στο 57’ με σουτ και στο 75’ με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 82’ ο Γκρινιάρης με κεφαλιά και έκανε το 1-4.

Είναι δεδομένο ότι οι δύο ομάδες ακολουθούν βίους αντίθετους, καθώς η Μακρυκάπα έχει πρωταγωνιστικές βλέψεις, ενώ ο Ολυμπος θα δώσει μάχη για την παραμονή, αλλά πρέπει να δείξει και έναν καλύτερο εαυτό αν θέλει να τα καταφέρει.

Διαιτησία: Λάμπρου, Πριόνας - Δελχάς.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Δημ. Αντωνόπουλος): Χρ. Μωραΐτης, Στεφ. Θανάσι (86' Παρασκευάς), Κουσερής, Τριανταφύλλου, Τσουμάνης, Θαν. Μωραϊτης, Νικολάου (69' Αλ. Θανάσι), Τοπάλλι (69' Ρογκας), Κοκκάλας, Μπαρώτας, Μπασούκος.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Βαγγ. Ζέρβας): Κηρόπουλος, Λέκκας (46' Σίδερης), Μπαλαμπάνης, Γκρινιάρης, Μπατζελής, Πασάι, Γκίκας (85' Κικίδης), Λούρος, Κωνσταντάγκας (85' Βουρδάνος), Γκάβαλης (46' Κούκα), Μήτρου (70' Λειβαδίτης).