Αθλητικά

Α'-Β'-Γ' ΕΠΣΕ: Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων της Εύβοιας

10 Δεκεμβρίου 2021, 13:56
Ο Βασίλης Βελέντζας στο ντέρμπι Λουκίσια-Αλάτσατα

Δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι για τα Αλάτσατα, αύριο Σάββατο, μετά από αυτό με την Προποντίδα. Οι πρωτοπόροι του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΕ αγωνίζονται  στα Λουκίσια με την τοπική ομάδα που είναι 2η στη βαθμολογία και διαιτητής θα είναι ο Βασίλης Βελέντζας (φωτό) με βοηθούς τον Κώστα Κωνστάντιο και τον Χάρη Αντωνίου.

Στο άλλο ενδιαφέρον ματς της Β' κατηγορίας, Νεοχώρι-Σκύρος, για τον 3ο όμιλο, το οποίο θ' ανοίξει και την αυλαία των αγώνων του Σαββατοκύριακου (αρχίζει στη μία το μεσημέρι), διαιτητής θα είναι ο Στέλιος Φωτης (είχε διαιτητεύσει την πρ. αγωνιστική το ματς Αλάτσατα-Προποντίδα) με βοηθούς τους αξιολογημένους Αντώνη Ιωάννου και Παναγιώτη Σέρρα.

Ντέρμπι έχει και στο βόρειο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ, αυτό ανάμεσα στην Καστέλλα και το Μαντούδι, που θα διεξαχθεί στο Στάδιο Ψαχνών, με διαιτητή τον Στράτο Ντούρα και βοηθούς δυο Γιάννηδες, τον Κελεπούρη και τον Ντόβολη. Ο Ντούρας θα σφυρίξει και τον αγώνα της Α' ΕΠΣΕ ανάμεσα στην πρωτοπόρο Μακρυκάπα και τον Ελλήσποντο.

Στην Α' κατηγορία, σε δυο ματς θα είναι διαιτητής ο Θανάσης Παπακυριάκος (ΑΟΧ-Δροσιά και Κάρυστος-Αμάρυνθος), ενώ ο Γιώργος Κασομούλης θα σφυρίξει στον αγώνα Λήλας-Αυλωνάρι και ο Χρήστος Σιαπλούρας στο Καλοχώρι/Παντείχι το ματς ΑΟΚΠ-Ολυμπος. Δυο ματς που έχουν ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον ανάμεσα στις ομάδες που είναι στην ουρά της βαθμολογίας.

Τα άλλα ματς των "μεγάλων" θα διευθύνουν ο Γιάννης Κηρύκος (Αιδηψός-Ταμυναϊκός) και ο Διονύσης Δανιηλίδης (Σκεπαστή-Ερέτρια).

Να σημειώσουμε ότι την Κυριακή θα έρθει διαιτητής από αλλού για το ματς Ευβοϊκός-Δύστος στο γήπεδο Αγ. Νικολάου.

 

Δείτε όλους τις τριάδες των διαιτητών στα ματς του Σαββατοκύριακου 11-12/12/2021.

 

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΡΙΟΝΑΣ-ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΝΤΟΥΡΑΣ ΔΑΛΛΑΣ-ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ
ΣΚΕΠΑΣΤΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΠΡΙΟΝΑΣ-ΔΑΛΛΑΣ
ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΡΟΥΜΠΗΣ-ΣΤΑΥΡΟΥ
ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ-ΕΥ. ΝΤΟΒΟΛΗΣ
ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ ΔΕΛΧΑΣ-ΣΟΦΙΟΥ
ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΣΕΡΡΑΣ-ΜΑΡΙΝΟΣ
       
Β' 1ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ ΡΟΥΜΠΗΣ ΑΚΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΤ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΛΙΑΓΚΑΚΗΣ-Γ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΤΟΥΛΟΥΜΗΣ ΚΟΤΤΑΡΑ-ΑΚΡΙΩΤΗΣ
ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ-Γ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΝΑΓΕΝ. ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ ΝΤΟΥΡΑΣ ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ-Ι. ΝΤΟΒΟΛΗΣ
       
Β' 2ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΥΛΙΔΑΣ ΤΟΥΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ-ΚΟΤΤΑΡΑ
ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΟΣ-Χ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΙΜΙΤΖΗΣ-ΕΥ. ΝΤΟΒΟΛΗΣ
ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ ΠΑΠΠΑΣ-ΣΟΦΙΟΥ
ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΕ ΚΑΘΕΝΩΝ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΑΣΑΝΔΡΑΣ-ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ
       
Β' 3ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ ΦΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΕΡΡΑΣ
ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ ΑΟ Ν. ΣΤΥΡΩΝ ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΤΣΑΛΛΑ-ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ
ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ ΕΟΔ/ΕΠΟ ΠΑΠΠΑΣ-ΕΟΔ/ΕΠΟ
ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΟΣ ΤΣΑΛΛΑ-ΚΑΡΡΑΣ
ΑΟ ΑΓ. ΛΟΥΚΑ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ-ΓΚΑΡΑ
       
Γ' -1ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΠΡΙΟΝΑΣ-ΔΑΛΛΑΣ
ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ ΣΟΦΙΟΥ ΔΕΛΧΑΣ-ΚΗΡΥΚΟΣ
ΑΣ ΑΓΔΙΝΩΝ ΑΕΚ Ν. ΠΥΡΓΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ-Γ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
       
Γ' -2ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΜΕΣΣΑΠΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ-ΧΑΣΑΝΔΡΑΣ
ΑΝΑΠΟΔΟΣ ΕΡΑΠΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ-ΣΕΡΡΑΣ
ΡΟΜΑΪΚΟΣ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙ ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΡΟΥΜΠΗΣ-ΣΤΑΥΡΟΥ
ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΧΑΡ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΚΑΤ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΥΖΙΚΟΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ ΑΝΑΓ. ΑΦΡΑΤΙΟΥ ΙΩ. ΝΤΟΒΟΛΗΣ ΝΤΟΥΡΑΣ-ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ
ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΟ ΠΙΣΣΩΝΑ ΧΑΡ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΠΑΚΑΤΣΕΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ
       
Γ' -3ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΑΝΑΓΕΝ. ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΝΤΟΒΟΛΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΑΡΗΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΓΚΑΡΑ-ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ
ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΟΣ-ΤΣΑΛΛΑ