ΘΕΣΣΑΛΙΑ-ΕΥΒΟΙΑ (Μικτές): Ξεκίνησαν με νίκη οι ...μικροί, την άξιζαν και οι ...μεγάλοι

22 Δεκεμβρίου 2021, 18:10
Με 1-0 κέρδισε η Κ15 και ισόπαλη 2-2 ήρθε η Κ17 που έπαιζε με 10 από το 5'

Καλή εμφάνιση έκαναν στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, οι δυο Μικτές της Εύβοιας, αγωνιζόμενες στο Ενωσιακό της Φθιώτιδας με τις αντίστοιχες ομάδες της Θεσsαλίας.

Η Κ15 ...μπήκε με το δεξί κερδίζοντας 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Παναγιώτης Κριτσιώτης του Αμαρυνθιακού στο 15'.

Η ομάδα Κ17 ήρθε ισόπαλη 2-2, αλλά άξιζε τη νίκη, παίζοντας μάλιστα με 10 παίκτες από το πρώτο 10λεπτο λόγω αποβολής του Πετράκη για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι της Εύβοιας.

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν 2-0 με δυο γκολ του Καφετζή (33' και 57'), αλλά η Εύβοια παρόλο που έπαιξε με αριθμητικό μειονέκτημα έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση και οι κόποι της ευοδώθηκαν στο τέλος του ματς.

Ακριβώς με τη λήξη της κανονικής διάρκειας (80') ο Γιώργος Ξυράφης του Αυλωναρίου μείωσε σε 2-1 και στις καθυστερήσεις, δευτερόλεπτα πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, ο Βελισάριος Βελής του ΑΟΧ έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε σε πόδια αμυνόμενου και κατέληξε στα δίχτυα, για να γραφτεί έτσι το τελικό 2-2.