Λαχτάρησε, αλλά νίκησε ο Ηρακλής Ψαχνών

17 Απριλίου 2011, 18:20
Γύρισε το ματς με τον Ασπρόπυργο από το 0-2!

Λαχτάρησε τους φίλους του ο Ηρακλής Ψαχνών στο φαινομενικά εύκολο παιχνίδι που είχε σήμερα με τον Ασπρόπυργο στα Ψαχνά. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου και η εξέδρα είχε παγώσει, καθώς έβλεπε την απόρθητη έδρα του Ηρακλή να πέφτει και μάλιστα στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς.

Οι Ψαχνιώτες, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και έβαλαν μπρος μια...ηράκλεια ανατροπή που ξεκίνησε με γκολ του Βαγγελή, συνεχίστηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζουλιώτη και ολοκληρώθηκε (μέσα σε 15 λεπτά!) με το νικηφόρο τέρμα του Ντελέκου.

Το τελικό 3-2 λύτρωσε τους οπαδούς και εξασφάλισε μαθηματικά την παρουσία της ομάδας των Ψαχνών στα μπαράζ για την άνοδο στη Β' Εθνική κατηγορία.

Φωτορεπορτάζ και ανάλυση του αγώνα το βράδυ στο egnomi.gr.