ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ (από αναβολή) 5-3: Τσουνάμι οι γηπεδούχοι, αγγλικό σκορ στην τελική ευθεία

9 Φεβρουαρίου 2022, 19:16
Με ελλείψεις οι φιλοξενούμενοι λόγω ...Τετάρτης. Δυο γκολ από τον ...μικρό Σκριβάνο.

Ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά 8 γκολ (!) σημειώθηκαν στον εξ αναβολής αγώνα της Α' ΕΠΣΕ ανάμεσα στον Αμαρυνθιακό και τη Σκεπαστή στο γήπεδο της Βάθειας με νικητές τους γηπεδούχους με 5-3!

Με ελλείψεις πήγε στη Βάθεια η Σκεπαστή (Καψάλας, Κανελλόπουλος, Καλλίτσης, Ιω. Αθαν. Θαλασσινός), ενώ χωρίς ζέσταμα μπήκαν στο ματς, αφού ήρθαν λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας, ο Ι. Βασ. Θαλασσινός με τον Κωνσταντό.

Οι γηπεδούχοι ...όρμηξαν σαν τσουνάμι από την αρχή και πριν συμπληρωθεί το ημίωρο προηγήθηκαν 4-0!

Δυο γκολ πέτυχε ο Παναγιώτης Σκριβάνος του Λ. (5', 25') και από ένα σημείωσαν ο Παναγιώτης Τσούτσης  (7') και ο Δημήτρης Τσούτσης στο 26'.

Το 5-0 έγινε στο 65' με εύστοχο πέναλτι του άλλου Σκριβάνου (του Δημ.)

Στο τελευταίο 20λεπτο η Σκεπαστή βρήκε χαλαρή την άμυνα του Αμαρυνθιακού και το εκμεταλλεύτηκε σημειώνοντας τρία γκολ, με τους Τηλιόπουλο (73'), Μακρή (87'), ενώ στις καθυστερήσεις σε σουτ του Τσουπεή, παρενεβλήθη ο Ντρέκης και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του (αυτογκόλ).

Διαιτησία: Φώτης, Κωνστάντιος - Κοντογιαννίδης.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Θαν. Μεθενίτης): Σακκής, Π. Τσούτσης, Ντρέκης, Πάλλης (46' Θαν. Σκριβάνος), Ρεπετσάς (71' Κριτσιώτης), Σ. Μυρτέζα, Πετράκης (46' Κιμουλιάτης), Σιαράπης, Π. Λ. Σκριβάνος (46' Μεταξάς), Π. Δ. Σκριβάνος, Δ. Τσούτσης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Σταθ. Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Ιω. Βασ. Θαλασσινός, Ανδρέου, Κωνσταντός, Καρατζούδης, Π. Θαλασσίνος (58' Τσουπεής), Γεωργίου, Τηλιόπουλος, Μακρής, Θαν. Θαλασσινός, Ντούρμας.