ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ (από αναβολή) 2-2: Προβάδισμα, ανατροπή και ...αυτογκόλ

9 Φεβρουαρίου 2022, 20:10
Συναρπαστικό ματς με διακυμάνσεις στο σκορ.

Δεν ανέδειξε νικητή ο εξ αναβολής αγώνας της Α' ΕΠΣΕ ανάμεσα στον Ολυμπο Γυμνού και την Κάρυστο με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2 μετά από ένα γεμάτο παιχνίδι με φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες.

Ο Ολυμπος καιγόταν για τη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ η Κάρυστος ήθελε να γελάσει το χειλάκι της μετά την ήττα με 1-0 από τον ΑΟΧ την περ. Κυριακή στις καθυστερήσεις.

Ο Ολυμπος βρήκε τον τρόπο να μπει στο τιμόνι του οδηγού, η Κάρυστος πέτυχε την ανατροπή, αλλά μια άτυχη στιγμή της στέρησε το τρίποντο και ...χάρισε τον πόντο στον Ολυμπο.

Στο 20' ο Κοκκάλας για τον Ολυμπο Γυμνού άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0.

Η Κάρυστος έβγαλε αντίδραση και στο 34' κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με γκολ του Σούλα που έκανε το 1-1.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου (55') ο Π. Ραβιόλος (φωτό) έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και έγραψε το 1-2.

Ομως, ο ίδιος (σ.σ. Ραβιόλος) στάθηκε άτυχος, καθώς με δικό του αυτογκόλ, ο Ολυμπος έκανε το 2-2 και κατάφερε στο τέλος να πάρει ένα βαθμό, που δεν ήταν το επιθυμητό αποτέλεσμα, αλλά ήξερε εξαρχής ότι απέναντί του έχει μια πολύ αξιόλογη ομάδα.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κελεπούρης-Σταύρου

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Δ. Αντωνόπουλος): Χ. Μωραΐτης, Σ. Θανάσσι (59' Νικολάου), Σακκής, Ρουμπής, Τριανταφύλλου, Θαν. Μωραΐτης, Τσουμάνης, Κουσερής (59' Τσούμαρης), Κοκκάλας, Μπαρώτας, Μπασούκος.

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Αντ. Σταυρόπουλος): Αραχωβίτης, Γεωργιόπουλος (73' Τσεπάς), Αστήθας, Π. Ραβιόλος, Παπασταματίου, Κακαβάς (55' Ζάνι, 85' Λυμπερόπουλος), Κασέμι, Θάτσι, Καράβολας, Σούλας, Ρούσσος.