ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 0-0: Ήθελαν τη νίκη πάση θυσία, έμειναν στην ισοπαλία

13 Φεβρουαρίου 2022, 19:51
Αλληλοεξοντώθηκαν οι δύο αντίπαλοι.

Πάση θυσία ήθελαν τη νίκη και οι δύο αντίπαλοι στον σημερινό αγώνα ανάμεσα στον Λήλα και το Καλοχώρι/Παντείχι και τελικά αλληλοεξοντώθηκαν και έμειναν στην λευκή ισοπαλία.

Τόσο ο Λήλας, όσο και το Καλοχώρι/Παντείχι βρίσκονται σε δύσκολη βαθμολογική θέση, αλλά δεν θα τα παρατήσουν και θα κυνηγήσουν τις ελπίδες παραμονής που τους αναλογούν.

Στο πρώτο 20λεπτο σημειώθηκε από μια αξιόλογη φάση για κάθε μια ομάδα. Πρώτος απείλησε ο Λήλας με δυνατό σουτ του Τσαμπουρή που έφυγε λίγο άουτ και στη συνέχεια αισθητή την παρουσία του έκανε και ο ΑΟΚΠ με ωραίο φάουλ του Αποστόλου, αλλά έπεσε και απέκρουσε ο Αγραφιώτης.

Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου από ενέργεια του Σταμέλου η μπάλα έφθασε στην περιοχή του Λήλα, όπου καιροφυλακτούσε ο Τσιαμπαλής, αλλά ο νεαρός παίκτης του ΑΟΚΠ δεν πρόλαβε την μπάλα και ο Αγραφιώτης την μπλόκαρε.

Στο β' ημίχρονο και ειδικότερα στο 60' ο Κατσιμήτρος πρόλαβε τον Παναγιώτου πριν ο παίκτης του Λήλα γίνει επικίνδυνος, ενώ 8 λεπτά αργότερα δυνατό σουτ του Βλάχου των φιλοξενούμενων έφυγε άουτ.

Μέχρι το φινάλε καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε δίχτυα και το 0-0 σφράγισε τις προσπάθειές τους σε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα για να συνεχίσουν το σαφάρι της σωτηρίας.

Διαιτησία: Φώτης, Δάλλας-Παππάς.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Νίκος Ρόγκας): Αγραφιώτης, Καρβελάς (37′ λ.τ. Ντάλντι), Ευαγγελινός, Μολές, Κουσερής, Τσαμπουρής, Αλεξίου, Παναγιώτου (61′ Μικράκης), Μπενέτος, Αναγνώστου, Νεστουράι (89′ Μπαϊμπάκης).

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ (Δημήτρης Ακριτίδης): Κατσιμήτρος, Βλάχος, Θ. Ντεγιάννης, Αγγελάκης, Χασανλλάρι, Κονόμι, Σταμέλος, Αποστόλου (89′ Μαργέτης), Τσιαμπαλής, Παριανός (79′ Σιγανός), Μπασούκος (66′ Καραμπάς).