ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 3-1: Νίκησε κι έχει το νου της στη Χαλκίδα...

9 Μαρτίου 2022, 19:10
Δυο γκολ πέτυχε ο Ανδρέας Μήτρου στο πρώτο ημίωρο

Η Μακρυκάπα νίκησε 3-1 το Καλοχώρι/Παντείχι, πλησίασε στον ένα βαθμό την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Χαλκίδα και έχει το νου της στο ντέρμπι που γίνεται τώρα στην πρωτεύουσα ανάμεσα στον ΑΟΧ και την Ερέτρια.

Οι "Λύκοι" πήραν τη νίκη επί του ουραγού ΑΟΚΠ σε έναν πολύ άσχημο αγωνιστικό χώρο, που δυσκόλευε τις προσπάθειες των παικτών και των δυο ομάδων.

Ο Ανδρέας Μήτρου (φωτό) με γκολ από τα αποδυτήρια (στο 1ο λεπτό) έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους και πριν συμπληρωθεί το ημίωρο (29') πέτυχε και δεύτερο γκολ (και τα δύο με σουτ).

Η ομάδα του Καλοχωρίου/Παντειχίου είχε την ατυχία να κάνει δυο αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών πριν τελειώσει το ημίχρονο. Παρόλα αυτά, οι φιλότιμες προσπάθειες των παικτών της απέφεραν ένα γκολ στο 50' με σκόρερ τον Παριανό.

Δεν μπόρεσε όμως, να κάνει κάτι παραπάνω και στο 86' ο Βασίλης Βουρδάνος πέτυχε το τρίτο γκολ της Μακρυκάπας και διαμόρφωσε το τελικό 3-1

Διαιτησία: Βελέντζας, Ιωάννου-Μπούρικας.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Πουρνής, Κ. Λέκκας, Μπαλαμπάνης (89' Καλπέρης), Γκρινιάρης, Γκάβαλης, Μαστροκώστας, Γκίκας, Κικίδης, Βουρδάνος, Κούκα (57′ Σίδερης), Μήτρου (90′ Ρουμπής).

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Δημήτρης Ακριτίδης): Κατσιμήτρος (43′ λ.τ. Πρέντσι), Β. Ντεγιάννης, Βλάχος (36′ λ.τ. Θοδ. Ντεγιάννης), Κ. Καραμπάς, Αγγελάκης, Χασανλλάρι, Α. Λέκκας, Αποστόλου, Τσιαμπαλής, Παριανός, Μπασούκος (72′ Κονόμι).