ΔΡΟΣΙΑ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ 5-1: Ο Γιάννης Λάμπρου αφήνιασε και πέτυχε χατ τρικ σε 27 λεπτά (pics)

9 Μαρτίου 2022, 21:55
Για όσκαρ το δεύτερο και το τρίτο γκολ!

Απίθανος Γιάννης Λάμπρου στον αγώνα της Δροσιάς με την Κάρυστο, πέτυχε χατ τρικ μέσα σε 27 λεπτά, ενώ το δεύτερο και το τρίτο γκολ ήταν για όσκαρ.

Η Δροσιά πάτησε γκάζι στο πρώτο ημίχρονο και με ...μπασκετική ευστοχία προηγήθηκε με 5-1, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης (η αλήθεια είναι ότι έχασε άλλες 2-3 καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο).

Φουλ μπακ για την ομάδα της Δροσιάς αγωνίστηκε ο Χρήστος Ζουρμπουλής και στο πρώτο ημίχρονο ...κάλπαζε, ενώ ο αδερφός του Παύλος ηρεμούσε το παιχνίδι στη μεσαία γραμμή.

Το ματς ξεκίνησε με 15λεπτη καθυστέρηση μέχρι να έρθουν στο γήπεδο κάποια παιδιά της Καρύστου από την Αθήνα που κόλλησαν στο δρόμο, λόγω της κακοκαιρίας.

Στο 10' ο Γιάννης Λάμπρου εκτελεί φάουλ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-0.

Στο 11' η Κάρυστος ισοφαρίζει σε 1-1 με πλασέ του Λυμπερόπουλου.

Στο 17' ο Γιάννης Λάμπρου με εκπληκτικό σουτ -που έγλειψε και το οριζόντιο δοκάρι- έκανε το 2-1.

Στο 27' πάλι ο Γιάννης Λάμπρου εξαπολύει έναν ψηλοκρεμαστό κεραυνό και "κρεμάει" τον Καραμπάτο για το 3-1.

Στο 36' ο Χάρης Ελευθερίου με φάουλ από αριστερά και αρκετά έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία για το 4-1.

Και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Τζεμπελίκος με ωραία ατομική ενέργεια πλασάρει και γράφει το 5-1.

Στο β' ημίχρονο η Κάρυστος αντιστάθηκε και έχασε και τρεις σημαντικές φάσεις για να μειώσει, δυο με τον Ρούσσο που μπήκε αλλαγή και μια με κεφαλιά άουτ του Αστήθα.

Η Δροσιά ήταν λογικό να χαλαρώσει, γεγονός που προκάλεσε τον εκνευρισμό του προπονητή Γιώργου Λάμπρου, ο οποίος παρότι η ομάδα του ήταν μπροστά με 5-1, φώναζε στους παίκτες του ότι έχασαν το μυαλό τους (περισσότερο για τα αβίαστα λάθη).

Στην τελική ευθεία ο γκολκίπερ Καραμπάτος, για τον οποίο το πρώτο ημίχρονο ήταν εφιαλτικό, έπιασε δύο ...σίγουρα γκολ του Κουζούλογλου και διατήρησε το 5-1.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κελεπούρης - Ευαγγ. Ντόβολης.

ΔΡΟΣΙΑ (Γιωρ. Λάμπρου): Τσιμπός, Χρ. Ζουρμπουλής, Διοκμετζίδης, Γιωρ. Λάμπρου, Δεληγιάννης, Παυλ. Ζουρμπουλής, Τζεμπελίκος (62' Ζωγάκης), Ζαχαράκης, Κουζούλογλου, Γιάννης Λάμπρου (67' Τουλίτσης), Χαρ. Ελευθερίου.

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Σταυρόπουλος): Καραμπάτος, Γεωργιόπουλος (46' Γ. Ρουκλιώτης), Καράβολας, Ραβιόλος, Σπανός (37' Ρούσος), Αστήθας, Θάτσι (37' Κακαβάς), Ζάνι, Λυμπερόπουλος, Σούλας, Κ. Ρουκλιώτης.