ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 2-0: Πρόεδρε περαστικά και γρήγορα κοντά!

3 Απριλίου 2022, 20:26
Οι γηπεδούχοι αφιέρωσαν τη νίκη στον Γιάννη Βάγια, ο οποίος νοσηλεύτηκε στο νοσοκομείο.

Μια σημαντική νίκη ...αφιερωμένη στον πρόεδρο της ομάδας Γιάννη Βάγια σημείωσε το απόγευμα η Σκεπαστή, η οποία επικράτησε με 2-0 στην έδρα της του Καλοχωρίου/Παντειχίου.

Ο Γιάννης Βάγιας (φωτό) πέρασε τις προηγούμενες μέρες μια περιπέτεια με την υγεία του και νοσηλεύτηκε στο νοσοκομείο. Αύριο (4/4) αναμένεται να πάρει εξιτήριο και να επιστρέψει, σιγά-σιγά, στα καθήκοντά του.

Στον αντίποδα, πολύ σημαντικό ήταν το παιχνίδι και για το Καλοχώρι/Παντείχι, που παλεύει για να σωθεί, αλλά οι κιτρινόμαυροι του Δημήτρη Ακριτίδη δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό εκτός έδρας αποτέλεσμα, όπως έκαναν πρόσφατα στην Ερέτρια.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΚΠ ήταν πολύ μαχητικός και πάλεψε το ματς δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για να πετύχει κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να γίνουν ουσιαστικοί και να πάρουν το "τρίποντο".

Στο 50' ο Ιωάννης Βασ. Θαλασσινός έκανε το 1-0 και ενώ ο ΑΟΚΠ προσπαθούσε να φτάσει στην ισοφάριση, η Σκεπαστή στο 87' έκανε το 2-0 με τον Αποστόλη Γεωργίου και "κλείδωσε" τη νίκη.

Διαιτησία: Χουλιαράς, Λιαγκάκης - Μπούρικας.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Ιω. Αθ. Θαλασσινός, Ανδρέου (46' Τηλιόπουλος), Κωνσταντός, Καψάλας, Καρατζούδης, Γεωργίου (89' Σταθαρός), Ιω. Β. Θαλασσινός, Μακρής (83' Π. Θαλασσινός), Θαν. Θαλασσινός (89' Τσουπεής), Ντούρμας.

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Δημήτρης Ακριτίδης): Κατσιμήτρος, Μπασούκος, Σταματίου (75' Σταμέλος), Θ. Ντεγιάννης, Αγγελάκης, Παριανός (70' Σαλεμής), Λέκκας, Αποστόλου, Τσιαμπαλής, Κονόμι, Βαγγ. Ντεγιάννης.