ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 1-0: Οσκαρ ατυχίας στο ημίχρονο και αυτογκόλ στο 90'

17 Απριλίου 2022, 20:40
Οι ηττημένοι είχαν τρία δοκάρια στο πρώτο 45λεπτο. Κυρίαρχοι στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι

Πάλεψε γενναία ο Ολυμπος μέσα στην Κάρυστο, αλλά λύγισε με αυτογκόλ στο 90' κι ενώ προηγουμένως είχε τρία δοκάρια με τον ίδιο παίκτη.

Δοκάρι και ακυρωθέν γκολ είχε και η Κάρυστος.

Με τη συμπλήρωση 90 λεπτών, ο Ποδαράς της Καρύστου γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Τσούμαρης προσπάθησε να διώξει σε κόρνερ, αλλά άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η χαριστική βολή στο ματς για τον Ολυμπο, καθώς η τύχη του χτύπησε την πόρτα και στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Τσουμάνης (φωτό) σημάδεψε τρεις φορές τα δοκάρια, σε ένα 45λεπτο που η μπάλα δεν ήθελε να μπει ...μέσα για την ομάδα του Γυμνού, που είχε και ευνοϊκό τον αέρα.

Ετσι, έχασε το παιχνίδι και παραμένει σε τροχιά υποβιβασμού.

Η Κάρυστος είχε δοκάρι με τον Ρούσο στο 2', ενώ στο 24' ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα της Καρύστου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δύο μεγάλες φάσεις, στο 65' σε τετ α τετ του Ρούσου και στο 74' σε εξ επαφής σουτ του Γεωργιόπουλου. Και στις δύο περιπτώσεις ο γκολκίπερ του Ολυμπου Μωραίτης έσωσε την εστία του και έδειξε τα αντανακλαστικά του.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Σπανός - Ευ. Ντόβολης.

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Αντ. Σταυρόπουλος): Αραχωβίτης, Γεωργιόπουλος, Καράβολας, Ραβιόλος, Παπασταματίου, Ναυπλιώτης (68' Σούλας), Κασέμι (79' Γ. Ρουκλιώτης), Κακαβάς, Ποδαράς, Ζάνι, Ρούσος (88' Λυμπερόπουλος).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Δημ. Αντωνόπουλος): Χ. Μωραΐτης, Ρόγκας, Κουσερής, Σακκής, Τσουμάνης, Θ. Μωραΐτης, Σ. Θανάσι, Τσούμαρης, Κοκκάλας, Μπαρώτας, Μπασούκος.