ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ-ΑΙΔΗΨΟΣ 1-4: Τέταρτη νίκη εκτός με τεσσάρα

27 Απριλίου 2022, 21:05
Δυο γκολ πέτυχε ο Κυριακού

Με τσσάρα εκτός έδρας έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΕ η Αιδηψός, η οποία νίκησε 4-1 στο Καλοχώρι/Παντείχι σημειώνοντας και την τέταρτη νίκη μακριά από το γήπεδό της σε μια σεζόν αρκετά ικανοποιητική για τους Βόρειος και  ...επιθετική (σημείωσε συνολικα 48 γκολ σε 26 ματς).

Το Καλοχωρι/Παντείχι που αποχαιρέτησε την Α' κατηγορία προηγήθηκε στο σκορ με τον Τσιαμπαλή στο 27' με σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά στο β' μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί.

Στο 63' ο Βασίλης Γάσπαρης έκανε το 1-1 που έστειλε την μπάλα στις ...αράχνες του Πρέντι με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Δέκα λεπτά αργότερα (73') μετά από  σέντρα του Καραγκούνη, ο Κυριακού με προβολή μέσα στην περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην ΑΙδηψό (1-2).

Μετά από ένα 10λεπτο πάλι (83') ο Κυριακού ξαναχτύπησε και σκόραρε παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Πρέντι.

Στο 90' ο Μπιμπάι  έκανε το τελικό 1-4 με σουτ από τη γραμμή της περιοχης.

Διαιτησία: Δανιηλίδης, Πριόνας-Μπούρικας

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Δ. Ακριτίδης): Πρέντι, Μπασούκος (70' Σαλεμής), Βαγγ. Ντεγιάννης, Θοδ. Ντεγιάννης, Αγγελάκης (84' Σταμέλος), Σταματίου (46' Σιγανός), Λέκκας, Αποστόλου, Τσιαμπαλής, Κονόμι, Παριανός.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γ. Δημητρίου): Μ. Μπιμπάι, Φώτου, Σούμπασης, Γιουκάι, Σαμπάι, Τ. Μπιμπάι, Γάσπαρης, Κυριακού, Γοργομάτης (80' Φαράντος), Αναστασιάδης, Ιωσήφ (52' Καραγκούνης).