ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΔΡΟΣΙΑ 2-1: Κέρδισε και ελπίζει ...στον ΑΟΧ

27 Απριλίου 2022, 22:12
Ο Παναγιώτης Ηλίας ...άψογος εκτελεστής στις καθυστερήσεις. Τρεις κόκκινες μετά το γκολ

Το Αυλωνάρι νίκησε με 2-1 στο φινάλε του πρωταθλήματος τη Δροσιά και ...κράτησε την 11η θέση στη βαθμολογία ελπίζοντας πλέον στον ΑΟ Χαλκίς για την παραμονή του στην κατηγορία. Αν ο πρωταθλητής της Εύβοιας κερδίσει την άνοδο στη Γ' Εθνική τότε και ο ΑΟΑ θα συνεχίσει να αγωνίζεται στην Α' ΕΠΣΕ, αλλιώς θα επιστρέψει στη Β' μετά από 16 χρόνια.

Με ένα γκολ ...ποίημα στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο ελπίδας ο ΑΟΑ και εκτελεστής ήταν ο πολύπειρος Παναγιώτης Ηλίας, ο οποίος με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσίμπου κι έκανε το τελικό 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Αμέσως μετά επικράτησε ένταση με διαπληκτισμό παικτών που ανάγκασε το διαιτητή του αγώνα να δείξει τρεις κόκκινες κάρτες (Τσίμπος, Παππάς και Γιάννης Λάμπρου).

Το σκορ είχε ανοίξει ο Ντραγκότι στο 10' με σουτ και ισοφάρισε προσωρινά στο 71' ο Κουζούλογλου με κεφαλιά.

Διαιτησία: Κασομούλης, Νέγρης-Κελεπούρης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Ιω. Μπασούκος): Κελάι, Ξυράφης, Μπρεγκανάκου, Παππάς, Μαστροκώστας, Μάλλιος, Κούκης (10' Κ. Πόγκας, 53' Ρουμπής), Ντραγκότι, Τσιάκος, Ηλίας, Σολλάκου (70' Γκιούλι).

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Γ. Λάμπρου): Τσίμπος, Τουλίτσης, Αυλωνίτης, Διοκμετζίδης, Γ. Λάμπρου, Ζαχαράκης, Ζουρμπουλής, Τζεμπελίκος, Κουζούλογλου (76' Σκοπελίτης), Ιω. Λάμπρου, Ζωγάκης.