ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 4-3: Οι αδιάφοροι πρόσφεραν χορταστικό θέαμα με 7 γκολ

27 Απριλίου 2022, 22:35
Με 2-0 προηγήθηκαν οι Λαμψακιώτες και οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή.

Χορταστικό θέαμα με 7 γκολ πρόσφεραν Σκεπαστή και Ελλήσποντος στο μοναδικό ματς όπου και οι δυο ομάδες ήταν εντελώς αδιάφορες στο φινάλε του πρωταθλήματος.

Η Σκεπαστή που έπαιξε με ελλείψεις για άλλη μια φορά κέρδισε 4-3 την ομάδα της Λαμψάκου που είχε στη σύνθεση της αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές (Μπούρος, Γίγας, Μάλλιαρης, Χατζηλάμπρου, Πέτσας).

Για τον Ελλήσποντο αγωνίστηκε (μπήκε αλλαγή) στην επίθεση ο τερματοφύλακας Ερμής Τόρα, ενώ με τους γηπεδούχους την παρθενική συμμετοχή, έστω και ολιγόλεπτη, έκανε κάτω από τα δοκάρια ο νεαρός Νίκος Παπαμήτσος.

Ο Ελλήσποντος προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 10λεπτο με δυο γκολ που σημείωσαν ο νεαρός Πέτσας στο 7' και ο αρχηγός της ομάδας Αντώνης Νικολάου αμέσως μετά τη σέντρα (8').

Η Σκεπαστή που αντέδρασε γρήγορα ισοφάρισε πριν συμπληρωθεί το ημίωρο  μέσα σε δυο λεπτά (28' και 29') με σκόρερ τον Δημήτρη Ντούρμα και το νεαρό Ιωάννου.

Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν  την ανατροπή και προηγήθηκαν 4-2. Ο Μακρής πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του στο 55' και στο 77' με πέναλτι ο Κωνσταντός έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στη Σκεπαστή.

Στις καθυστερήσεις ο Πέτσας σκόραρε πάλι για την ομάδα της Λαμψάκου διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (4-3).

Διαιτησία: Λιαγκάκης, Γ. Αντωνίου-Κατ. Αντωνίου.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Σταθ. Κατσικογιάννης):  Αλατζάς (86' Παπαμήτσος), Καρατζούδης, Ανδρέου, Κωνσταντός, Καψάλας, Τηλιόπουλος, Ιωάννου (62' Ι. Αθ. Θαλασσινός), Π. Θαλασσινός, Μακρής, Θαν. Θαλασσινός, Ντούρμας.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γ. Κρόκος): Μπούρος, Γιαλός, Γίγας, Αγγελάτος (66' Ράλλης), Ντούκα, Μπασινάς, Νικολάου, Κατσίμπρας, Χατζηλάμπρου (49' Τόρα), Πέτσας, Μάλλιαρης (77' Μπούρικας).