Αθλητικά

Ο νέος ποδοσφαιρικός χάρτης της Εύβοιας

Ο νέος ποδοσφαιρικός χάρτης της Εύβοιας
30 Μαΐου 2022, 16:56
Δείτε σε ποια κατηγορία θα αγωνίζονται τη νέα σεζόν οι ομάδες της ΕΠΣΕ

 

Ολοκληρώθηκαν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Εύβοιας το Σάββατο με την τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου και παραμονής της Β' ΕΠΣΕ.

Η ομάδα του Σταυρού κέρδισε  την επάνοδό της, μετά από 20 χρόνια, στην Α' ΕΠΣΕ στους αγώνες κατάταξης των δευτεραθλητών, ενώ Αλάτσατα και Σκύρος θα συνεχίσουν στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία.

Ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου αποχαιρετά τη Β' ΕΠΣΕ και θα παίζει από τη νέα σεζόν στην Γ' κατηγορία, ενώ οι Καθενοί θα συνεχίσουν σίγουρα στη Β'. Η ομάδα της Κηρίνθου θα ξέρει την άλλη Κυριακή σε ποια κατηγορία θα αγωνιστεί, όπως και το Αυλωνάρι.

Αν ο ΑΟΧ κερδίσει την άνοδο στη Γ' Εθνική, τότε το Αυλώναρι θα συνεχίσει στην Α' ΕΠΣΕ και η Κήρινθος στη Β'. Σε αντίθετη περίπτωση και οι δυο θα πάρουν το δρόμο του υποβιβασμού στις αντίστοιχες κατώτερες κατηγορίες.

Θυμίζουμε ότι έχουν κερδίσει, ακόμη, την άνοδο στην Α'  ΕΠΣΕ Αναγέννηση Μαντουδίου, Λουκίσια και Νηλέας Νεοχωρίου, στη Β' ΕΠΣΕ Ερμής Πηλίου, Πισσώνας και Αναγέννηση Μονοδρίου.

Δείτε παρακάτω πως διαμορφώθηκε ο ποδοσφαιρικός χάρτης στην Εύβοια και τις ομάδες κάθε πρωταθλήματος.

 

 
  • Α' ΕΠΣΕ
1
  • ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ
2
  • ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
3
  • ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ
4
  • ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ
5
  • ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ
6
  • ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ
7
  • ΚΑΡΥΣΤΟΣ
8
  • ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005
9
  • ΑΙΔΗΨΟΣ
10
  • ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ
11
  • ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ
12
  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ
13
  • ΛΟΥΚΙΣΙΑ
14
  • ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
15
  • ΣΤΑΥΡΟΣ
16
  • ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ή ΑΥΛΩΝΑΡΙ

 

 
  •  Β' ΕΠΣΕ
1
  • ΑΥΛΩΝΑΡΙ ή ΚΗΡΙΝΘΟΣ
2
  • ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
3
  • ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ
4
  • ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ
5
  • ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
6
  • ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
7
  • ΚΑΣΤΕΛΛΑ
8
  • ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
9
  • ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 2014
10
  • ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
11
  • ΑΛΑΤΣΑΤΑ
12
  • ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ
13
  • ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ
14
  • ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
15
  • ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
16
  • ΑΥΛΙΔΑ
17
  • ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
18
  • ΚΑΘΕΝΟΙ
19
  • ΣΚΥΡΟΣ
20
  • ΖΑΡΗΤΡΑ
21
  • ΔΥΣΤΟΣ
22
  • ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ
23
  • ΜΑΡΜΑΡΙ
24
  • ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ
25
  • ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
26
  • ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ
27
  • ΠΙΣΣΩΝΑΣ
28
  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ

 

 

 
  • Γ' ΕΠΣΕ
1
  • ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ
2
  • ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ
3
  • ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΥΛΙΔΑΣ
4
  • ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ
5
  • ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6
  • ΚΡΙΕΖΑ
7
  • ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ
8
  • ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ
9
  • ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ
10
  • ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ
11
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ
12
  • ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ
13
  • ΑΓΔΙΝΕΣ
14
  • ΡΟΜΑΪΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
15
  • ΚΥΖΙΚΟΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
16
  • ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ
17
  • ΑΝΑΓΕΝ. ΑΦΡΑΤΙΟΥ
18
  • ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
19
  • ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ
20
  • ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠ.
21
  • ΑΚΑΔ. ΠΟΔΟΣ. ΑΡΤΑΚΗΣ
22
  • ΜΕΣΣΑΠΟΣ
23
  • ΑΝΑΠΟΔΟΣ
24
  • ΕΡΑΠΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
25
  • ΚΥΜΗ
26
  • ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ
27
  • ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΡΕΤΡΙΑΣ
28
  • ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ
29
  • ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
30
  • ΑΡΗΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ
31

Η ΚΗΡΙΝΘΟΣ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΤΗ Γ' ΕΠΣΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ Ο ΑΟΧ

 

 

 

 

 

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ