Αθλητικά

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ-ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Μετάλλια, επιτυχίες και πολλές εμπειρίες για την προαγωνιστική ομάδα

17 Ιουνίου 2022, 12:41
Συμμετείχε με 26 παιδιά σε αγώνες στο Λουτράκι.

 

Με μετάλλια, επιτυχίες και πολλές εμπειρίες επέστρεψε η προαγωνιστική ομάδα (9-10-11-12 ετών) του Ευβοϊκού ΓΑΣ από το Λουτράκι, που συμμετείχε στους διασυλλογικούς αγώνες 1ο Κύπελλο "Ιωάννης Λαζαρίδης" που διοργάνωσε ο Α.Ο. Ποσειδώνας Λουτρακίου και συμμετείχαν πολλές ομάδες των Αθηνών, αλλά και της περιφέρειας.

Οι 26 μικροί κολυμβητές-τριες του Ευβοϊκού κολύμπησαν θαυμάσια κερδίζοντας 32 μετάλλια συνολικά, πολλές εμπειρίες και γνωριμίες με άλλους συλλόγους.

Ιδιαίτερα ικανοποιημένες έμειναν οι προπονήτριες Νότα Νιάχου και Μαρία Ζαφειρίου.

Αναλυτικά:

9 ετών

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΙΚΑ, 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 100 ελεύθερο

ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ, 3η στα 50 πρόσθιο

ΛΙΟΠΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, 3ος στα 50 πεταλούδα, 6ος στα 50 πρόσθιο

ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ, 1ος στα 100 ελεύθερο, 2ος στα 50 ελεύθερο

TΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ, 1ος στα 100 ελεύθερο, 2ος στα 50 ελεύθερο

10 ετών

ΔΕΔΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, 2ος στα 50-100 πρόσθιο

ΓΛΩΣΣΙΩΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, 3ος στα 50 πεταλούδα

ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, 3ος στα 50 πρόσθιο     

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, 2η στα 50 ύπτιο, 4η στα 50 ελεύθερο  

Σκυταλοδρομία 4Χ50 ελεύθερο  αγόρια 10 ετών: 3η θέση με τους: Γλωσσιώτης, Κυρτσόπουλος, Αθάνατος, Δέδες

11 ετών

ΠΙΓΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, 2ος στα 50 πεταλούδα, 3ος στα 100-200 ελεύθερο

ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΣΟΦΙΑ, 2η στα 200 ύπτιο, 3η στα 50-100 ύπτιο

ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, 3ος στα 200 πρόσθιο, 4ος στα 50 πρόσθιο

ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, 1ος στα 50 ύπτιο, 2ος στα 100-200 ύπτιο

ΖΟΥΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, 3η στα 100 ελεύθερο, 4η στα 50 πεταλούδα- 200 ελεύθερο

Σκυταλοδρομία 4Χ50 μικτή ομαδική αγόρια 11 ετών: 3η θέση με τους: Τριμίντζιος Β.-Πίγγος, Ηλιόπουλος, Πολυκαρπίδης

12 ετών

ΚΟΤΣΙΦΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, 2η στα 50 ελεύθερο, 4η στα 100 ύπτιο

ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ, 2η στα 200 πρόσθιο, 3η στα 50-100 πρόσθιο

ΑΝΩΓΙΑΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, 3η στα 200 μικτή ατομική

ΚΑΡΡΑ ΔΑΝΑΗ, 2η στα 50 πεταλούδα, 3η στα 100 πεταλούδα

Σκυταλοδρομία 4Χ50 μικτή ομαδική κορίτσια 12 ετών: 2η θέση με τις: Καρρά, Ευαγγελίδου, Κοτσίφη, Ανωγιάτη Βασιλική.

Συμμετείχαν επίσης με επιτυχία και ατομικά ρεκόρ και οι:

ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ,  ΡΑΖΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΚΑΡΑΝΤΩΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ , ΑΝΩΓΙΑΤΗ ΧΑΡΑ, ΑΦΡΑΤΗ ΜΕΛΙΝΑ,  ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ.           

 

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ