ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ18: Ενα μετάλλιο από την Ευγενία Σχίζα του Τρίτωνα Χαλκίδας

20 Ιουνίου 2022, 12:33
Στους τελικούς Μπαϊμπάκης, Αντωνίου, Γαραντζόγιαννη

Ενα μετάλλιο κέρδισε η Χαλκίδα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ18 που έγινε στο Βόλο.

Στους αγώνες της Κυριακής, η Ευγενία Σχίζα του Τρίτωνα με άλμα στα 5.79μ. κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο μήκος

Πρώτη με 5.82μ αναδείχθηκε η Μικαέλα Λυρή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ Δημητρίου) και δεύτερη η Άννα Μόζα (Αίολος Μακεδονίας) με 5.80μ που πέτυχε στην 6η και τελευταία της προσπάθεια.

Στο ίδιο αγώνισμα πήρε μέρος και η Θέτιδα Γαραντζόγιαννη του Ευβοϊκού που κατετάγη 11η με 5.15.

Στο τελικό του ύψους προκρίθηκε ο Λάμπρος Σίδερης της Νεάπολης και κατετάγη 9ος με 1.85.

Ο Χρήστος Μπαϊμπάκης της Νεάπολης και ο Παναγιώτης Αντωνίου του Τρίτωνα μπήκαν στις τελικές σειρές των 200μ. και κατέλαβαν, αντίστοιχα, την 8η και την 9η θέση (22.58 και 22.74 οι επιδόσεις τους).

Ακόμη, η Βικτώρια Οσάγι του Αναξιμένη Λαμψάκου κατετάγη 16η στη σφαίρα, ενώ συμμετείχε από τον ίδιο σύλλογο στο αγώνισμα αυτό και η Ελευθερία Παπαϊωάννου.

Πήραν μέρος ακόμη στους αγώνες της Κυριακής και ο Ανέστης Πάσο (ύψος) με την Αντωνία Τσαπάλη (3000μ.) από τη Νεάπολη.