ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΔΙ 2-0: Ο Αλέξανδρος Ρούσσος ...άνοιξε λογαριασμό

24 Σεπτεμβρίου 2022, 20:41
Στο β' ημίχρονο διαμορφώθηκε το σκορ.

Με το δεξί ξεκίνησε η Κάρυστος στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-0 του Μαντουδίου.

Πρόσωπο του αγώνα ο Αλέξανδρος Ρούσσος (φωτό), ο οποίος με δικά του γκολ έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων.

Στο β' ημίχρονο ...κουνήθηκαν τα δίχτυα, με τον Ρούσσο στο 53' να ανοίγει το σκορ από την άσπρη βούλα, ενώ ξαναβρήκε δίχτυα στο 78' με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Το Μαντούδι προσπάθησε να αντεπιτεθεί και να πιέσει για να γυρίσει το διακόπτη, αλλά η Κάρυστος κατάφερε να διαχειριστεί το ματς και να διαφυλάξει το υπέρ της σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίχθηκε ποιοτικό ποδόσφαιρο, με την Κάρυστο να μην μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό της, κόντρα στην Αναγέννηση, που είχε κινητήριο μοχλό στα χαφ τον Τηλιόπουλο και αιχμή του δόρατος τον Μαναρίτσα, αλλά δεν βρήκε διάδρομο στο γκολ. Παρόλ' αυτά οι φιλοξενούμενοι έδειχναν ότι μπορούν ν' αποδράσουν με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στο β' ημίχρονο οι δυο ομάδες κινήθηκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η Κάρυστος ήταν αυτή που ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα.

Ο Κιαπέκος γύρισε τον σχηματισμό σε 4-4-2, ο ΑΟΚ πήρε μέτρα και έφτασε στην πηγή.

Η Αναγέννηση είναι κι αυτή μια καινούργια ομάδα και χρειάζεται χρόνο για να καταφέρει να αποδώσει σύμφωνα με τα στάνταρ του Τάκη Σπυρόπουλου.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Κιαπέκος): Αραχωβίτης, Καπόλας (46’ Τριανταφυλλίδης), Ξενιτόπουλος, Πέρη, Βιδάλης, Σιδηρόπουλος (80’ Μπούσουλας), Κακαβάς, Ρουκλιώτης (46’ Γκάβαλης), Κασέμι, Καράβολας, Ρούσσος (87’ Γκιλιμπάθης).

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Σπυρόπουλος): Αλατζάς, Βούλγαρης, Τάρλας, Τσικτσίρης, Καλλίτσης, Τηλιόπουλος, Τσούμαρης, Μπόνος, Μαναρίτσας, Ντεγιάννης, Στεργίου. Επαιξαν και οι Ζουζουλής, Κατζούρας, Γκάγκαλης.

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 (Β' ΦΑΣΗ): Τα φαβορί προχώρησαν εκτός της Ισπανίας!

[06/12/2022 - 22:50]

Τα καινούργια ζευγάρια. Πότε γίνονται τα επόμενα ματς.  Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό ...περισσότερα