ΣΤΑΥΡΟΣ-ΔΡΟΣΙΑ 2-0: Με το δεξί οι γηπεδούχοι μπροστά σε πολύ κόσμο!

24 Σεπτεμβρίου 2022, 21:02
Εχασαν πέναλτι ...στο 1-0 οι φιλοξενούμενοι.

Χορταστικό ματς ανάμεσα σε δύο άκρως αξιόλογες ομάδες έγινε στο γήπεδο του Σταυρού, με τον τοπικό ΑΠΣ να διασταυρώνει τα ξίφη του με τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.

Ο Σταυρός στην μεγάλη του επιστροφή μετά από 21 χρόνια στην Α' ΕΠΣΕ, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο "κλείδωσε" τη νίκη (2-0) κι έδωσε χαρά στους φίλους της ομάδας, που έδωσαν δυναμικό "παρών" στο όμορφο γήπεδο της περιοχής.

Και οι δύο ομάδες επισκέφτηκαν -αρκετές φορές- απειλητικά τα αντίπαλα καρέ. Στο 10' ο Δημήτρης Τσούτσης (φωτό) σημάδεψε το δοκάρι, αλλά στο 27', μετά από σουτ του Ντούμα κι απόκρουση του Σωτηρόπουλου, ο Τσούτσης με σουτ στην επαναφορά έκανε το 1-0.

Στο 65' η Δροσιά έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια, αλλά ο γκολκίπερ Σαμαράς ...έγινε Βάτσλικ κι απέκρουσε πέναλτι του Νίκου Μαστροκώστα (το κέρδισε ο ίδιος).

Αντί για το 1-1 έγινε το 2-0 λίγα λεπτά αργότερα (70'), όταν ο Σταυρός κέρδισε κόρνερ, στο σημαιάκι πήγε ο Τζαμίχας, το εκτέλεσε, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Σωτηρόπουλου για το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΣΤΑΥΡΟΣ (Βογιατζής): Σαμαράς, Βογιατζής, Χατζηαντωνίου, Ταψής, Ρεπετσάς, Σεϊτης, Δημ. Τσούτσης, Σπανός, Ντούμας, Μουτουσίδης, Τζαμίχας (Χασάνδρας, Κατσαρής, Αλαφάκης, Καρκαλής, Γκίκας, Ταυρής, Ρούσσος).

ΔΡΟΣΙΑ ( Λάμπρου): Σωτηρόπουλος, Ι. Διοκμετζίδης, Γ. Λάμπρου, Δεληγιάννης, Ντούκα, Παυλ. Ζουρμπουλής, Γιαλός, Πετράκης, Ζαχαράκης, Νικ. Μαστροκώστας, Λαλάκος ( Γ. Αγγελάτος, Τσινάι, Μπαζώτης, Κυριακλείδης, Πλέρος, Βάρκας, Νικ. Διοκμετζίδης).

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 (Β' ΦΑΣΗ): Τα φαβορί προχώρησαν εκτός της Ισπανίας!

[06/12/2022 - 22:50]

Τα καινούργια ζευγάρια. Πότε γίνονται τα επόμενα ματς.  Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό ...περισσότερα