Αθλητικά

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, πρόγραμμα. Ολα με μια ματιά

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, πρόγραμμα. Ολα με μια ματιά
23 Νοεμβρίου 2022, 23:00
Τι είδαμε και τι θα δούμε...  

 

 

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (23/11) ΕΙΔΑΜΕ...

ΜΑΡΟΚΟ-ΚΡΟΑΤΙΑ 0-0:

...Ενα γήπεδο να περιμένει τον Σοφιάν ¶μραμπατ (αδελφός του Μαροκινού παίκτη της ΑΕΚ Νορντίν ¶μραμπατ), ο οποίος άργησε να έρθει στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του β' ημιχρόνου, σε ένα ματς που δεν είχε γκολ, αλλά πολύ ωραίες παρουσίες στην εξέδρα, από την Κροατία, βεβαίως ...βεβαίως.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ 1-2:

...Τους Γερμανούς να προηγούνται με πέναλτι του Γκουντογκάν και τους Γιαπωνέζους να γίνονται ...Νίνζα και να σκοράρουν δις με Ρίτσου Ντόαν και Τακούμα Ασάνο, αποδεικνύοντας ότι στο τέλος δεν ...κερδίζουν πάντα οι Γερμανοί, αλλά και οι Σαμουράι.

ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 7-0:

...Αγριεμένη την Ισπανία να σημειώνει τη μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της σε Τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου με  σκόρερ τους Ντάνι Ολμο, Μάρκο Ασένσιο, Παμπλο Γκαβίρα, Καρλος Σολέρ, Αλβάρο Μοράτα και Φεράν Τόρες (2 γκολ), οι οποίοι μαζί με τους συμπαίκτες τους θέλουν να δικαιώσουν όσους λένε ότι ...οι Ιβηρες ξανάρχονται!

ΒΕΛΓΙΟ-ΚΑΝΑΔΑΣ 1-0

...τους πολύ Καναδούς να χάνουν πέναλτι ...ελέω Κουρτουά και ευκαιρίες στο ημίχρονο, αλλά στο 44' ο Μπατσουαγί βρήκε στόχο, οι Βέλγοι κράτησαν το 1-0 μέχρι το τέλος και οι ...κόκκινοι διάβολοι δεν πήγαν στην κόλαση, σαν κάτι άλλους...

 

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (24/11) ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

ΩΡΑ 12: ΕΛΒΕΤΙΑ-ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   3: ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ-ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   6: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΚΑΝΑ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   9: ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ (ΑΝΤ1)

 

 

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (25/11) ...ΠΕΡIMENOYME ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΩΡΑ 12: ΟΥΑΛΙΑ-ΙΡΑΝ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   3: ΚΑΤΑΡ-ΣΕΝΕΓΑΛΗ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   6: ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (ΑΝΤ1)

ΩΡΑ   9: ΑΓΓΛΙΑ-ΗΠΑ (ΑΝΤ1)

 

 

ΔΕΙΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ-ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

 

  Α' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            20-Νοε 18.00 Kατάρ-Ισημερινός  0-2
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   21-Νοε 18.00 Σενεγάλη-Ολλανδία  0-2
1 ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ 3 2-0 2   25-Νοε 15.00 Κατάρ-Σενεγάλη  ANT1
2 ΟΛΛΑΝΔΙΑ 3 2-0 2   25-Νοε 18.00 Ολλανδία-Ισημερινός  ANT1
3 ΚΑΤΑΡ 0 0-2 -2   29-Νοε 17.00 Ισημερινός-Σενεγάλη ANT1
4 ΣΕΝΕΓΑΛΗ 0 0-2 -2   29-Νοε 17.00 Ολλανδία-Κατάρ ANT1
               
 
 
  B' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            21-Νοε   Αγγλία-Ιράν 6-2
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   21-Νοε   ΗΠΑ-Ουαλία 1-1
1 ΑΓΓΛΙΑ 3 6-2 4   25-Νοε 12.00 Ουαλία-Ιράν ANT1
2 ΗΠΑ 1 1-1 0   25-Νοε 21.00 Αγγλία-ΗΠΑ ANT1
3 ΟΥΑΛΙΑ 1 1-1 0   29-Νοε 21.00 Ουαλία-Αγγλία ANT1
4 ΙΡΑΝ 0 2-6 -4   29-Νοε 21.00 Ιράν-ΗΠΑ ANT1
               
 
 
  Γ' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            22-Νοε 12.00 Αργεντινή-Σαουδική Αραβία 1-2
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   22-Νοε 18.00 Μεξικό-Πολωνία 0-0
1 ΣΑΟΥΔ.ΑΡΑΒΙΑ 3 2-1 1   26-Νοε 15.00 Πολωνία-Σαουδική Αραβία ANT1
2 ΜΕΞΙΚΟ 1 0-0 0   26-Νοε 21.00 Αργεντινή-Μεξικό ANT1
3 ΠΟΛΩΝΙΑ 1 0-0 0   30-Νοε 21.00 Πολωνία-Αργεντινή ANT1
4 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 0 1-2 -1   30-Νοε 21.00 Σαουδική Αραβία-Μεξικό ANT1
               
 
 
  Δ' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            22-Νοε 15.00 Δανία-Τυνησία 0-0
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   22-Νοε 21.00 Γαλλία-Αυστραλία 4-1
1 ΓΑΛΛΙΑ 3 4-1 3   26-Νοε 12.00 Τυνησία-Αυστραλία ANT1
2 ΔΑΝΙΑ 1 0-0 0   26-Νοε 18.00 Γαλλία-Δανία ANT1
3 ΤΥΝΗΣΙΑ 1 0-0 0   30-Νοε 17.00 Αυστραλία-Δανία ANT1
4 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 1 1-4 -3   30-Νοε 17.00 Τυνησία-Γαλλία ANT1
               
 
 
  Ε' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            23-Νοε 15.00 Γερμανία-Ιαπωνία 1-2
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   23-Νοε 18.00 Ισπανία-Κόστα Ρίκα 7-0
1 ΙΣΠΑΝΙΑ 3 7-0 7   27-Νοε 12.00 Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα ANT1
2 ΙΑΠΩΝΙΑ 3 2-1 1   27-Νοε 21.00 Ισπανία-Γερμανία ANT1
3 ΓΕΡΜΑΝΙΑ 0 1-2 -1   1-Δεκ 21.00 Ιαπωνία-Ισπανία ANT1
4 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 0 0-7 -7   1-Δεκ 21.00 Κόστα Ρίκα-Γερμανία ANT1
                   
  ΣΤ'ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            23-Νοε 12.00 Μαρόκο-Κροατία 0-0
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   23-Νοε 21.00 Βέλγιο-Καναδάς 1-0
1 ΒΕΛΓΙΟ 3 1-0 1   27-Νοε 15.00 Βέλγιο-Μαρόκο ANT1
2 ΚΡΟΑΤΙΑ 1 0-0 0   27-Νοε 18.00 Κροατία-Καναδάς ANT1
3 ΜΑΡΟΚΟ 1 0-0 0   1-Δεκ 17.00 Κροατία-Βέλγιο ANT1
4 ΚΑΝΑΔΑΣ 0 0-1 -1   1-Δεκ 17.00 Καναδάς-Μαρόκο ANT1
               
 
 
  Ζ' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            24-Νοε 12.00 Ελβετία-Καμερούν ANT1
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   24-Νοε 21.00 Βραζιλία-Σερβία ANT1
1           28-Νοε 12.00 Καμερούν-Σερβία ANT1
2           28-Νοε 18.00 Βραζιλία-Ελβετία ANT1
3           2-Δεκ 21.00 Σερβία-Ελβετία ANT1
4           2-Δεκ 21.00 Καμερούν-Βραζιλία ANT1
               
 
 
  Η' ΟΜΙΛΟΣ             ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
            24-Νοε 15.00 Ουρουγουάη-Ν. Κορέα ANT1
  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΑΘ ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.   24-Νοε 18.00 Πορτογαλία-Γκάνα ANT1
1           28-Νοε 15.00 Ν. Κορέα-Γκάνα ANT1
2           28-Νοε 21.00 Πορτογαλία-Ουρουγουάη ANT1
3           2-Δεκ 17.00 Γκάνα-Ουρουγουάη ANT1
4           2-Δεκ 17.00 Ν. Κορέα-Πορτογαλία ANT1

 

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 (Β' ΦΑΣΗ): Τα φαβορί προχώρησαν εκτός της Ισπανίας!

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022 (Β' ΦΑΣΗ): Τα φαβορί προχώρησαν εκτός της Ισπανίας!
Αθλητικά
[06/12/2022 - 22:50]

Τα καινούργια ζευγάρια. Πότε γίνονται τα επόμενα ματς.  Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό ...περισσότερα

Στη Χαλκίδα θα πραγματοποιηθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας

Στη Χαλκίδα θα πραγματοποιηθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας
Αθλητικά
[06/12/2022 - 16:15]

Δείτε πότε θα πραγματοποιηθεί και σε ποιο γήπεδο.   ...περισσότερα