Αθλητικά

Β' ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική

4 Δεκεμβρίου 2022, 21:45
'Ο,τι έγινε και 'ο,τι θα γίνει με μια ματιά μετά την 8η αγωνιστική

Β' ΕΠΣΕ-1ος όμιλος

8η αγωνιστική - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ    0-1  
ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΚΑΘΕΝΟΙ 0-1
ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 0-2
ΠΙΣΣΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 4-2
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ  - ΠΟΛΙΤΙΚΑ 0-3
ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ - ΚΗΡΙΝΘΟΣ 4-0

 

    ΑΓ Ν Ι ΗΤ Υ Κ ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 7 7 0 0 27 1 26 21
2 ΚΑΘΕΝΟΙ 7 7 0 0 27 1 26 21
3 ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 7 6 1 0 20 2 18 19
4 ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 7 5 1 1 19 5 14 16
5 ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 5 0 2 23 6 17 15
6 ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 7 4 1 2 17 13 4 13
7 ΚΗΡΙΝΘΟΣ 8 1 4 3 7 12 -5 7
8 ΠΙΣΣΩΝΑΣ 7 2 1 4 9 18 -9 7
9 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 8 2 1 5 5 26 -21 7
10 ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 8 1 3 4 9 12 -3 6
11 ΠΟΛΙΤΙΚΑ 8 1 0 7 12 30 -18 3
12 ΚΑΣΤΕΛΛΑ 7 0 1 6 3 26 -23 1
13 ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 8 0 1 7 4 30 -26 1

 

Ημέρα Ωρα 9η αγωνιστική Γήπεδο
10/12/22 15:00 ΑΤΡΟΜ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ - ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ  Γουβών
11/12/22 15:00 ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ Ιστιαίας
11/12/22 15:00 ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ Προκοπίου
11/12/22 15:00 ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ - ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ Πηλίου
11/12/22 15:00 ΚΑΘΕΝΟΙ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ Πάλιουρα
11/12/22 15:00 ΚΗΡΙΝΘΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ Κηρίνθου

 

 

Β' ΕΠΣΕ-2ος όμιλος

8η αγωνιστική - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  
ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ - ΔΥΣΤΟΣ   1-0  
ΜΙΑΟΥΛΗΣ - ΖΑΡΗΤΡΑ 2-2
ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ - ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 6-0
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ. 1-2
ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ - ΜΑΡΜΑΡΙ 0-3
ΣΚΥΡΟΣ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ   ΑΝΑΒ. 
ΑΥΛΙΔΑ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 0-3 ΑΑ

 

  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΓ Ν Ι ΗΤ Υ Κ ΔΙΑΦ ΒΑΘ
1 ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ 8 8 0 0 33 4 29 24
2 ΜΑΡΜΑΡΙ 8 6 1 1 26 10 16 19
3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8 5 1 2 12 7 5 16
4 ΕΡΜΗΛΙΟΣ 8 4 2 2 17 12 5 14
5 ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 8 3 4 1 12 9 3 13
6 ΣΚΥΡΟΣ 7 4 0 3 9 9 0 12
7 ΔΥΣΤΟΣ 8 3 3 2 9 10 -1 12
8 ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8 3 2 3 8 10 -2 11
9 ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ 8 3 1 4 12 11 1 10
10 ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 7 2 1 4 10 10 0 7
11 ΖΑΡΗΤΡΑ 8 1 3 4 7 17 -10 6
12 ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 8 2 0 6 10 23 -13 6
13 ΜΟΝΟΔΡΙ 8 1 2 5 6 15 -9 5
14 ΑΥΛΙΔΑ 8 0 0 8 0 24 -24 0

 

Ημέρα Ωρα 9η αγωνιστική Γήπεδο
    ΑΟ ΑΥΛΙΔΑ - ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 0-3 ΑΑ
10/12/22 13:00 ΖΑΡΗΤΡΑ - ΣΚΥΡΟΣ Ζαράκων
10/12/22 15:00 ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ - ΜΙΑΟΥΛΗΣ Γυμνού
10/12/22 15:00 ΚΑΛΟΧΩΡΙ- ΠΑΝΤΕΙΧΙ- ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ Καλοχ./Παντ.
10/12/22 15:00 ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ - ΑΝΑΓ. ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ Αγ. Λουκά
11/12/22 15:00 ΔΥΣΤΟΣ - ΕΡΜΗΛΙΟΣ  Δύστου
11/12/22 15:00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ - ΜΑΡΜΑΡΙ Πάρκο Λαού