Α', Β' και Γ' ΕΣΚΑΣΕ: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική

Α', Β' και Γ' ΕΣΚΑΣΕ: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική
26 Φεβρουαρίου 2024, 13:34
A+ A-
Η Κάρυστος έχασε μετά από 9 συνεχόμενες νίκες.  

Επτά αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου και ο Κάδμος απέκτησε πλεονέκτημα έναντι της Καρύστου μετά τη νίκη του στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής στο γήπεδό του.

Η ομάδα της Θήβας κέρδισε για δεύτερη φορά φέτος την ομάδα της νότιας Εύβοιας, η οποία έχασε μετά από 9 διαδοχικές νίκες, και έχει μεγάλο αβαντάζ σε περίπτωση που οι δύο ομάδες βρεθούν στα πλέι οφ.

Το ερχόμενο Σάββατο ακολουθεί για τον πρωτοπόρο άλλο ένα ματς ντέρμπι με τον Σύλλα στην Αιδηψό.

Δείτε τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν και στις τρεις κατηγορίες το Σαββατοκύριακο και ακόμη τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική.

 

Α' ΕΣΚΑΣΕ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η αγωνιστική)

Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Θήβας 60-82

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας 54-41

Κάδμος-Α.Ε. Καρύστου 69-62

Τελεθριακός-Πρωτέας Σχηματαρίου 53-68

Λοκρός-Απόλλων Χαλκίδας 82-79

Ρεπό: Σύλλας

 

Α/Α ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος Θηβών 14 27 1160-862 13-1
2 Α.Ε. Καρύστου 13 23 1001-876 10-3
3 Σύλλας Αιδηψού 13 23 1032-842 10-3
4 Πρωτέας Σχηματαρίου 13 21 934-823 8-5
5 Λοκρός Αταλάντης 13 20 910-965 7-6
6 Απόλλων Χαλκλιδας 14 20 983-1055 6-8
7 Γ.Σ. Ιτέας 14 20 867-912 6-8
8 Τελεθριακός Ιστιαίας 14 20 910-985 6-8
9 Άρης Θήβας 13 17 830-886 4-9
10 ΓΑΣ Άμφισσας 12 15 720-824 3-9
11 Απόλλων Λιβαδειάς 13 13 801-1130 0-13

 

ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 26/2/24, ώρα 8.30 μ.μ.: Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός

ΤΡΙΤΗ 27/2/24, ώρα 7 μ.μ.: ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/3/23)

ΓΑΣ Άμφισσας-Απόλλων Λιβαδειάς

Α.Ε. Καρύστου-Γ.Σ. Ιτέας

Σύλλας-Κάδμος

Απόλλων Χαλκίδας-Τελεθριακός

Άρης Θήβας-Λοκρός

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

Β' ΕΣΚΑΣΕ (1ος όμιλος)

ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΑΓΩΝΕΣ

Α/Α ΒΑΘΜΙΛΟΓΙΑ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 11 21 931-671 10-1
2 ΓΑΣ Βασιλικού 11 21 770-657 10-1
3 ΧΒΑ 11 17 762-735 6-5
4 Αστ. Αλιβερίου 11 17 724-709 6-5
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 11 15 702-785 4-7
6 Ληλάντιο 11 15 710-758 4-7
7 Αίαντας Αυλίδας 11 14 642-719 3-8
8 Κονίστρες 11 12 557-762 1-10

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-3/3/24)

ΧΒΑ-ΠΑΠΕΛ

ΓΑΣ Βασιλικού-Κονίστρες

Αστέρας Αλιβερίου-Αίαντας Αυλίδας

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Ληλάντιο

 

Β' ΕΣΚΑΣΕ (2ος όμιλος)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η αγωνιστική)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Μώλος-Αναγέννηση Λαμίας 72-70

Πρωτέας Λαμίας-Άρης Αμφίκλειας 47-80

Μαλεσίνα-ΑΠΣ Λαμίας 88-56

Μπούκαλη-Αλίαρτος 72-73

 

Α/Α ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Μαλεσίνα 11 21 860-606 10-1
2 Αλίαρτος 11 21 903-755 10-1
3 Άρης Αμφίκλειας 11 20 820-655 9-2
4 Μπούκαλη 11 15 711-742 4-7
5 ΑΠΣ Λαμίας 11 13 722-807 4-7
6 Μώλος 11 13 615-796 4-7
7 Αναγ. Λαμίας 11 13 735-770 2-9
8 Πρωτέας Λαμίας 11 12 587-812 1-10

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3/2024)

Άρης Αμφίκλειας-Μώλος

ΑΠΣ Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας

Αλίαρτος-Μαλεσίνα

Αναγέννηση Λαμίας-Μπούκαλη

 

Γ' ΕΣΚΑΣΕ (1ος όμιλος)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η αγωνιστική)

Α.Σ. Καρυστίας-Αμάρυνθος 47-44

Φιλαθλητικός-Αίολος Χαλκίδας 55-47

Ερέτρια-Γ.Σ. Στύρων 67-71

Α.Ο. Κύμης-Α.Ε.Ν. Αρτάκης αναβλήθηκε

Ρεπό: Γ.Σ. Αυλίδας

 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ, Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 4 8 315-234 4-0
2 Α.Σ. Καρυστίας 4 7 242-220 3-1
3 Γ.Σ. Αυλίδας 4 7 280-211 3-1
4 Φιλαθλητικός 4 7 238-234 3-1
5 Αίολος Χαλκίδας 5 7 322-292 2-3
6 Ερέτρια 4 6 275-270 2-2
7 Αμάρυνθος 5 6 280-307 1-4
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 5 266-277 1-3
9 Α.Ο. Κύμης 4 4 163-336 0-4

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-3/3/24)

Αίολος Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Γ.Σ. Στύρων-Φιθλαθλητικός

Ερέτρια-Α.Ο. Κύμης

Αμάρυνθος-Γ.Σ. Αυλίδας

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

Επιστροφή