Θριαμβοι για Λουκίσια και ΑΟΧ κόντρα στη Βοιωτία

13 Νοεμβρίου 2011, 18:20
Ατυχη η Κύμη. Ισοφαρίστηκε στο 93'

Δυο ομάδες της Εύβοιας θριάμβευσαν σήμερα απέναντι σε δυο βοιωτικές ομάδες και μάλιστα νίκησαν με το ίδιο σκορ

Στα Λουκίσια η τοπική ομάδα πολύ καλή και στα δυο ημίχρονα νίκησε 3-1 τη  Θήβα. Προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Ανέστη στο 28' και ισοφαρίστηκε στο 44' από εναν πρώην παίχτη της, τον Χατζάκη που επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή και βρήκε στοχο. Στο Β' ημίχρονο τα Λουκίσια ξαναπροηγήθηκαν με έξυπνο πλασέ του Καραπατζιά και λίγο μετά έγινε το 3-1. Υπό την πίεση του Ανέστη έγινε λάθος συνενενόηση του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου με τον Καρύδη κι αυτός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Σουτζόγλου, Ματζώρος,Μπαρκόσης, Καραμπάς, Ζαχαριάς, Ευσταθίου, Ανέστης (93' Δέδες). Δήμου, Καραμπατζιάς (91' Παπαδόπουλος), Τσομπάνης (81' Σκριβάνος), Αμπου Ελ Ελά,

Στις Ερυθρές ο ΑΟΧ βρέθηκε να χάνει με 1-0 αλλά πριν τελειώσει το ημίχρονο πήρε το προβάδισμα με γκολ που σημείωσαν ο Καλογερόπουλος και ο Μανιάτης. Το τελικό 1-3 για τον ΑΟΧ πέτυχε ο Ιορδανίδης.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: Αδαμόπουλος (50΄ λ.τρ. Μόνος ) Καλλιμάνης, Νικολόπουλος, Παστός, Μπακρής, Μπιρμπίλη, Μανιάτης, Καλογερόπουλος, Θωμάς (65΄Ιορδανίδης), Καρακατσάνης (75΄ Γούναρης), Κάκκαβας

Η Κύμη ξεκίνησε πάλι θαυμάσια αλλά προηγήθηκε και με δυο γκολ διαφορά, αλλά ισοφαριστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.  Στο 65' η Κύμη ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1. Τα γκολ πέτυχαν οι Ηλίας (2), Γκάτσης. Ο Κολλιάκος όμως, όπως με τον ΑΟΧ, ξαναέβαλε στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους στο 81' μειώνοντας σε 3-2.  Στις καθυστερήσεις κι ενώ ο ΑΟΚ είχε χάσει ευκαιρίες για να εδραιώσει τη νίκη, σε σύγχυση στην άμυνά του  δέχθηκε το γκολ και την ισοφάριση.

ΚΥΜΗ: Ντουρέκας, ΑναστασίουΒ., Μπλατσίωτης, Καραμπίνης, Καλογερόπουλος, Σαββίδης (81′Γουδέλης) Φωτιάς, Ηλίας, Γεωργουδάκης, Γκάτσης (89′Παριανός) Τσάγκος (75′Κόκκος)