Εμεινε πάλι στο μηδεν ο Ηρακλής με τον Πανσερραϊκό

29 Ιανουαρίου 2012, 18:13
Απεβλήθη ο Ζουλιώτης.
Δεν έβαλε γκολ πάλι ο Ηρακλής Ψαχνών και παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στον Πανσερραϊκό.

Για άλλη μια φορά  η ομάδα της Εύβοιας φάνηκε αναποτελεσματική επιθετικά έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων κατα τη διαρκεια του τελευταίου 15λεπτου στο πρώτο ημίχρονο και στις αρχές της επανάληψης.

Στις καλύτερες φάσεις για τον Ηρακλή χάθηκαν ευκαιρίες για γκολ από τον Αλεξάνδροβιτς, τον Σέγκο αλλά και τον Θάνο που έπαιξε για πρώτη φορά.

Στο τελευταίο ημίωρο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πιο καλά εκμεταλλευομενοι και την αριθμητική τους υπεροχή, λόγω αποβολής του Ζουλιώτη.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Τόλιος, Μάτσος, Μπακομήτρος, Αλέξαντροβιτς (75' Ντελέκος), Σέγκος, Ρεπετσάς, Πλάτανος, Ποκόνγκ, Θάνος (70' Τσοκάνης), Λιόσης, Ζουλιώτης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Περπερίδης, Παντελιάδης, Σαλαμαστράκης, Μιλένκοβιτς, Τριανταφύλλου, Τσαούσης, Ανάκογλου, Στεφανίδης, Τάντιτς, Βουτσιάς.

- Το πρωτάθλημα συνεχίζεται την Τετάρτη με τον Ηρακλή να αγωνίζεται στα Μέγαρα με τον Βύζα.