Η Χαλκίδα κέρδισε τα Λουκίσια

13 Μαΐου 2012, 20:51
Ενα γκολ που σημειώθηκε πολύ νωρίς στο ευβοϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΟΧ και τα Λουκίσια και ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στη γηπεδούχο Χαλκίδα με 1-0.

Ο Πέτσης με κεφαλιά ήταν ο σκόρερ στο 4ο λεπτό του αγώνα και μετά από κόρνερ του Τσίγκρου. Λίγες ήταν οι καλές φάσεις που έγιναν μπροστά στις δυο εστίες.

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Ματζώρου των Λουκισίων στο πρώτο ημίχρονο, που αποχώρησε από τον αγώνα και όπως φαίνεται μάλλον δεν θα αγωνιστεί ξανά φέτος.

Επίσης σε μια εναέρια μονομαχία λίγα λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας Νικολόπουλος και Καραμπάς χτύπησαν και οι δυο στο κεφάλι και στη συνέχεια αγωνίστηκαν μέχρι το τέλος με επίδεσμο.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Τοπαλίδης, Καλλιμάνης, Τσίγκρος, Πέτσης, Νικολόπουλος, Μπιρμπίλης, Μανιάτης Καλογερόπουλος, Θωμάς (46’ Γούναρης), Καφαντάρης, Λέκκας (82’ Παστός)

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Σουτζόγλου, Ματζώρος (46’ Μιμηγιάννης), Μπαρκόσης, Καραμπάς, Ζαχαριάς, Ευσταθίου Ν., Τσατσαρώνης, Παπαδόπουλος (67’ Ευσταθίου Αλ.), Ανέστης, Τσομπάνης, Πάλλας