Ο Ατρόμητος σάρωσε την Αρτάκη

23 Σεπτεμβρίου 2012, 19:40
Θριαμβευτική η πρόκριση της ομάδας των Βασιλικών - Οι σκόρερ των αγώνων Κυπέλλου
Σαρωτικός ήταν ο Ατρόμητος Βασιλικών και κέρδισε την Αρτάκη με 4-0, μπαίνοντας θριαμβευτικά στους 8 του Κυπέλλου Ευβοίας.

Η ομάδα των Βασιλικών προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη σε ένα γκολ του Χαρβαλιά. Στο δεύτερο 45λεπτο πέτυχε άλλα τρία γκολ με τους Πολίτη 2(69', 81') και Σταματούλα με πέναλτι (92').

ΟΙ ΧΘΕΣΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

-Χθες, Ο ΑΠΚΟ Δροσιάς κέρδισε με 2-1 την Κύμη στο γήπεδο του. Η φιλοξενούμενη προηγήθηκε στο 35' με γκολ του Τσαλιαγκού. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε η ανατροπή από την ομαδα της Δροσιάς με γκολ που σημειώθηκαν στο 55' από τον Μπαλογιάννη, σε βάρος της ομάδας του, και τον Σάλεμ δέκα λεπτά αργότερα.

-Στο γήπεδο Κανήθου ο Α.Ο. Λουκισίων κέρδισε 2-0 τον Π.Α.Ο.Κ Χαλκίδας, σημειώνοντας απο ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Σκόρερ των νικητών ήταν Αλ. Ευσταθίου και ο Κοσμάς.