Κρονος-ΧΑΛΚΙΔΑ 84-70: Με παράπονα για τη διαιτησία

28 Οκτωβρίου 2012, 12:30
Δεύτερη ήττα για την ομάδα μπάσκετ της Χαλκίδας

Δεν τα κατάφερε πάλι εκτός έδρας η ομάδα μπάσκετ της Χαλκίδας και υπέστη τη δεύτερη ήττα της στο δεύτερο παιχνίδι της μακρι΄από τη Χαλκίδα

Στην τρίτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Εθνικής, η ΧΑΛΚΙΔΑ BC ηττήθηκε  στον Αγιο Δημήτριο από τον ΚΡΟΝΟ, με 85-70, σε ένα αρκετά σκληρό ματς

Οι γηπεδούχοι  παίζοντας σφιχτή άμυνα και έχοντας μεγάλη ευστοχία από την περιφέρεια (8 στα 11 τρίποντα στο πρώτο 20λεπτο), πήραν προβάδισμα στην αρχή του αγώνα και στο ημίχρονο πήραν προβάδισμα με 44-32.

Στο Β' ημίχρονο η ΧΑΛΚΙΔΑ BC καταφερε να περιορίσει  τους ...πυροβολισμούς από την περιφέρεια και σιγά-σιγά μείωσε στους 5 πόντους.

Οταν έγινε αυτή η διαφορά δόθηκε  ένα ανύπαρκτο φάουλ εναντίον της Χαλκίδας, και ο Καραπλής αημειώνοντας 3 πόντους έφερε πάλι τη διαφορά στους 8 και ο Κρόνος εκμεταλλευόμενος και τη νευρικότητα των φιλοξενούμενων ήταν πιο ουσιαστικό στη συνέχεια φέρνοντας το παιχνίδι ξανά στα μέτρα του.

Η Χαλκίδα BC έχει έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Καρακάση, υποστηρίζοντας ότι πολλές φορές ήταν προκλητική.

Τα δεκάλεπτα: 26-19,  18-13, 20-19, 20-19

Διαιτητές: Κωνταντινόπουλος, Καρακάσης

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ
(Προπονητής: Παρασκευόπουλος)
Αγγελόπουλος 13, Στραγανιώτης 19(4), Μιχαλόπουλος 2, Λαζαρίδης 11(3), Δρύνας 15(1), Αντωνόπουλος, Μανίκας, Βλαχόπουλος 13, Καραπλής 11(1)

ΧΑΛΚΙΔΑ BC
(Προπονητής: Βελισσαράκος)
Λάππας 10, Πανταζής, Πεταλωτής 4, Ντέντα 2, Κατσούλας 8(2), Τομαράς 13(2), Βελισσαράκος 4, Παρδακάς 10(1), Μπένος 12, Εκινέ 7(1).

Ρεπό: AEK

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Ψυχικό 6, Αμύντας Δάφνης 5, Ένωση Ιλίου 5, Χολαργός 5, ΑΕΚ 4*, Πανερυθραϊκός 4, Νήαρ Ηστ 4, Χαλκίδα 4, Δούκας 4, Έσπερος ΑΟΠΑ 4, Αετός 3*, Πέραμα 3, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3*.
*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 04/11): Αμύντας Δάφνης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Νήαρ Ηστ - Έσπερος ΑΟΠΑ, Πανερυθραϊκός - Ένωση Ιλίου, Πέραμα - Δούκας, Αετός - Χολαργός, Χαλκίδα - ΑΕΚ.
Ρεπό: Ψυχικό

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΟΥΤΣΟΥΦΛΑΚΗΣ: Νευρικός και με προβλήματα στην άμυνα ο ΠΑΟΚ, υπέστη ...χαζή ήττα

[04/12/2020 - 01:00]

Ο Προκοπιανός παλαίμαχος άσος της Δόξας, του ΑΟ Χαλκίς και του Λήλα σχολιάζει στο egnomi.gr την ήττα-αποκλεισμό του Δικεφάλου του Βορρά από την Ομόνοια - Τι λέει για Γκαρσία και Τζόλη. ...περισσότερα

ΙΣΤΙΑΙΑ: Έπαιξε άμυνα, ακολούθησε τις οδηγίες ...και έβαλε γκολ στον κορωνοϊό

[03/12/2020 - 08:48]

Ευχάριστα τα νέα για τα μέλη της ομάδας που είχαν βρεθεί θετικά στον ιό - Ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του συλλόγου της Β. Εύβοιας.  ...περισσότερα

ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ: Φτηνή ήττα του Ολυμπιακού στο Βελοντρόμ - Βαθιά υπόκλιση στον Μαραντόνα

[02/12/2020 - 10:23]

Ο Χαλκιδέος προπονητής σχολιάζει στο egnomi.gr την ήττα με 2-1 του Ολυμπιακού από τη Μαρσέιγ και μιλάει για τον ...αντίπαλό του, Ντιέγκο Μαραντόνα. ...περισσότερα