O ΑΟΧ στον τελικό του κυπέλλου

27 Φεβρουαρίου 2013, 18:10
Κέρδισε πάλι τα Λουκίσια με 1-0

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο ΑΟ Χαλκίς θα βρεθεί στον τελικό του κυπέλλου Εύβοιας, και για 8η συνολικά φορά θα διεκδικήσει το τρόπαιο.

Στον επαναληπτικό που έγινε στο στάδιο Χαλκίδας με ...γηπεδούχο τον ΑΟ Λουκισίων, ο ΑΟΧ κέρδισε με το ίδιο σκορ (1-0), όπως και στον πρώτο ημιτελικό, τον αντίπαλό του και πήρε το εισιτηριο για το φετινό τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Παντριαδικό στο Ενωσιακό γήπεδο.

Το σημερινό ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Τα Λουκίσια προσπάθησαν μήπως μπορέσουν να κάνουν την ανατροπή αλλά το γκολ το πέτυχε η Χαλκίδα και μάλιστα με παίχτη που είχε μπεί αλλαγή.

Στο α' ημίχρονο οι δυο ομάδες έχασαν από μια καλή ευκαιρία. Πρώτα ο ΑΟΧ με το Ζαφειρόπουλος στο 15' και στο 36' ο Ντούμας, που δεν μπόρεσε να σκοράρει μόνος απέναντι στο ...Μόνο. Σωστά ακυρώθηκε ένα γκολ του Καφαντάρη ως οφσάιτ στο 41'.

Στο Β' ημίχρονο ο ΑΟΧ έγινε πιο επιθετικός και απείλησε την εστία του Ευσταθίου με τον Τσαλμά και τον Ζαφειρόπουλο να αστοχούν. Τη λύση στο γκολ την έδωσε...  από τον πάγκο ο Τσουπεής (φωτό πάνω δεξιά), ο οποίος τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα

Διαιτήτευσε ο κ. Βρακάς με βοηθούς τους Καμπούρη, Πριόνα.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Δ. Ευσταθίου, Κουτσαυλής, Κοντάκης, Κοροβέσης (88' Μπογδάνος), Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος, Αποστόλου (79' Κόλλιας), Α. Ευσταθίου, Τσελέπης

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: Μόνος, Νικολάου, Τσατσαρώνης (73' Σταματίου), Παπακωνσταντίνου, Καφαντάρης, Πέτσης, Ζαφειρόπουλος, Τσετιροκλής, Θωμάς (56' Τσουπεής), Φελέκης, Τσαλμάς (50' Γκιόκας)

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ: Ενισχύει την επιθετική του γραμμή με την απόκτηση του Δημήτρη Βεζιρτζόγλου

[18/07/2019 - 11:15]

Ο Χαλκιδέος στράικερ επιστρέφει στην Εύβοια και στη Γ' Εθνική. ...περισσότερα

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Συνεχίζει με Μπάμπη Γεωργίου και βάζει στόχους για το μέλλον

[17/07/2019 - 21:35]

Με αργά και σταθερά βήματα θέλει να βαδίσει η ομάδα της Βάθειας - Ανανέωσαν 5 παίκτες ...περισσότερα

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Είπαν αντίο παίζοντας μπάλα

[17/07/2019 - 17:45]

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τους συναδέλφούς τους από την Κύπρο ...περισσότερα