Βαθμολογίες

ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΙΚΕΣ Βαθμολογίες Α', Β' κατηγορίας 2014-15 (Α' φάση)

6 Απριλίου 2015, 15:50
Δείτε την προκήρυξη για άνοδο και υποβιβασμό, καθώς και τον τρόπο διεξαγωγής των επόμενων φάσεων


      Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΤΕΛΙΚΗ
BAΘΜΟΙ
ΑΓΩΝΕΣ
υπέρ
κατά
1
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
34
18 1433
 951
2
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
34
18 1387 1067
3
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
33
18
 1496 1182
4
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ29
18
 1266 1262
5
ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
25
18
 1187 1342
6
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ
24
18 1164 1311
7
ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
24
18
 1136 1314
8
ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
23
18
 1056 1183
9
ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
23
18
 1073 1295
10
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
21
18
 1075 1366
      
   Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 1ο ΟΜΙΛΟΣ - ΤΕΛΙΚΗ  
 BAΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 
υπέρ
 κατά
1
ΑΣΚ ΕΡΕΤΡΙΑΣ
27
14
 833 626
2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
26
14
 1043 784
3
ABANTEΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
24
14
 953 863
4
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ
22
14
 948 888
5
ΑO KYMHΣ
18
14
 821 936
6
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
18
14
 812 935
7
ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ
17
14
 799 887
8
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
14
14
 748 1038




  
     Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ο ΟΜΙΛΟΣ BAΘΜΟΙ
ΑΓΩΝΕΣ 
 υπέρκατά
1
ΓΣ ΙΤΕΑΣ
26
14
1037
774
2
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
26
14 988 740
3
ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ
23
14
 933 899
4
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ22
14
 851 834
5
ΑΣ ΕΚΠ ΜΠΟΥΚΑΛΗ
19
14
 765 859
6
ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
18
14
 727 880
7
 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ
17
14
 879 1038
8
ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
14
14
 892 1048


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΟΔΟΣ-ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

ΑΝΟΔΟΣ Η πρωταθλήτρια οµάδα ανέρχεται στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ μετά από πλέι-οφ σύμφωνα με τα παρακάτω:

• Β' ΦΑΣΗ: Μετά τους αγώνες της Α' φάσης θα αγωνιστούν ο 1ος της κατάταξης με τον 4ον  (αγώνας Α) καθώς και ο 2ος της κατάταξης με τον 3ον (αγώνας Β).
Οι αγώνες θα ξεκινήσουν από την έδρα του 1ου και 2ου αντίστοιχα και θα διεξάγονται εναλλάξ (π.χ. έδρα 1ου, έδρα 4ου, έδρα 1ου), μέχρι κάποιο από τα δύο σωματεία να συμπληρώσει τρεις (3) νίκες συμπεριλαμβανομένων και των νικών που πέτυχαν τα αγωνιζόμενα σωματεία στους μεταξύ τους αγώνες κατά την Α' φάση.

• Γ' ΦΑΣΗ: Ακολούθως θα διεξαχθεί η Γ' φάση με αγώνες πλέι-οφ (αγώνας Γ) με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή ο νικητής του αγώνα Α με τον νικητή του αγώνα Β (νικητές των πλέι-οφ) για την ανάδειξη του πρωταθλητή και του δευτεραθλητή.
Σημειώνεται ότι οι αγώνες αυτοί (τελικός πρωταθλήματος) θα αρχίσουν από την έδρα του σωματείου που στην κανονική περίοδο (1η φάση) είχε καλύτερη θέση στην κατάταξη και θα διεξάγονται εναλλάξ μέχρι κάποιο σωματείο να συμπληρώσει τρεις νίκες συμπεριλαμβανομένων των νικών που πέτυχαν τα αγωνιζόμενα σωματεία στην κανονική περίοδο. Η ομάδα που θα συμπληρώσει συνολικά τρεις νίκες στην Γ' φάση θα αναδειχθεί πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΣΕ ΑΝΔΡΩΝ Α’ Κατηγορίας.

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ:  Υποβιβάζονται από την Α στην Β κατηγορία (1) έως (2) σωµατεία ως ακολούθως:
Α) Σε περίπτωση που από την Γ Εθνική δεν υποβιβαστεί ο ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ , τότε  θα υποβιβαστεί ένα (1) σωµατείο και θα είναι αυτό που θα καταλάβει την 10η θέση στην βαθµολογία της 1ης φάσης.
Β) Σε περίπτωση που από την Γ Εθνική υποβιβαστεί ο ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ,  θα υποβιβαστούν δύο (2) σωµατεία και θα είναι αυτά που θα καταλάβουν την 10η και 9η θέση της βαθµολογίας της Α' φάσης.



Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΟΔΟΣ-ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

ΑΝΟΔΟΣ Ανέρχονται στην Α' κατηγορία (4) οµάδες σύµφωνα µε τα παρακάτω: 

• Στην 1η φάση σε κάθε όµιλο θα διεξαχθούν διπλοί αγώνες ένας προς όλους.
Η 1η οµάδα κάθε οµίλου από την βαθµολογία της 1ης φάσης ( σύνολο οµάδων 2) ανέρχονται στην Α' κατηγορία.

• Στη 2η φάση, η 2η και 3η οµάδα κάθε οµίλου (σύνολο οµάδων 4) σχηµατίζουν έναν όµιλο όπου οι οµάδες αγωνίζονται σε διπλούς αγώνες (ένας προς όλους). Από την βαθµολογία της 2ης φάσης οι οµάδες που θα καταλάβουν την 1η και 2η θέση ανέρχονται στην Α' κατηγορία.

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ  Υποβιβάζονται στηΓ' κατηγορία (2) οµάδες και είναι αυτές που θα
θα καταλάβουν την 8η θέση σε κάθε όμιλο της τελικής βαθμολογίας της Α' φάσης.


ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ