ΑΡΤΑΚΗ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 3-1: Νέος καλπασμός και φουλάρει για την 3η θέση

4 Μαρτίου 2018, 18:30
Συνεχίζουν αήττητοι με Ζέρβα στο τιμόνι οι ερυθροκίτρινοι.

Διεύρυνε το αήττητο σερί του με τον Βαγγέλη Ζέρβα στο τιμόνι του ο ΑΟΝΑ που νίκησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής με 3-1 το Αυλωνάρι.

Στο 5' ο Μπαλαμπάνης μέσα από περιοχή σούταρε ψηλά άουτ, χάνοντας την ευκαιρία ν' ανοίξει το σκορ, αλλά στο επόμενο λεπτό (6')  ο Λούκας έκανε τη σέντρα στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων, βγήκε ο Γκάβαλης (φωτό) και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 12' ο σκόρερ είχε και δοκάρι, ενώ στο 37' ο Γκάβαλης έγινε δημιουργός του δεύτερου γκολ για την ομάδα του, δίνοντας όμορφη ασίστ, που δεν την άφησε ανεκμετάλλευτη ο Ηλίας Λούκας, ο οποίος έγραψε το 2-0.

Στο β' ημίχρονο και στο 56' ο  Οντιάμπο έδωσε την πάσα στον Τσαλιαγκό που βρέθηκε λίγο έξω απ' την περιοχή, κι αυτός με ωραίο σουτ μείωσε σε 2-1.

Στο 59' αποβλήθηκε ο Δαφνής και το Αυλωνάρι -που είχε ανέβει λίγο στην επανάληψη- έμεινε με 10 παίκτες.

Στο 70' ο Γκάβαλης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και ο Κότσαρης με εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε το 2-1.

Στο 90', όμως, από μπαλιά του Μπαλαμπάνη, ο Ταψής με μονοκόμματο σουτ από πλάγια θέση έκανε το 3-1 και εδραίωσε τη νίκη της ομάδας του.

Διαιτησία: Κούκουρα, Κωνστάντιος - Σιαπλαούρας.

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ταψής, Τσούτης, Μαστροκώστας, Λούκας, Κονόμι (77' Λούρος), Λειβαδίτης (70' Χιούσκα), Γκάβαλης (87' Αγγελάκης), Μπασινάς (60' Πουρνής).

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Κότσαρης, Δαφνής (28'  Ν. Κούκης), Φραγγής, Κάραλης, Κόκκος, Παπίλας, Δημ. Μπασούκος, Ιωαννίδης, Βασ. Τσαλιαγκός, Καράπας (57' Περιβολάρης), Οντιάμπο (84' Γ. Κούκης).