ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 1-1: Ο Ορφέας Ζήσης ...έφθασε Τζαμίχα και Μπασινά

19 Μαΐου 2018, 23:12
Το γκολ που πέτυχε δεν ήταν νικηφόρο, αφού οι Λύκοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις

Ισόπαλο 1-1 έληξε το Μεσσαπιώτικο ντέρμπι ανάμεσα στη γηπεδούχο Καστέλλα και τη Μακρυκάπα. Μάλιστα, με το ίδιο σκορ είχε λήξει και το ματς του Α' γύρου, αλλά αυτή τη φορά οι "Λύκοι" γλίτωσαν την ήττα με γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο 44χρονος Ορφέας Ζήσης που άνοιξε το σκορ στο 12' και με το γκολ αυτό έφθασε τα 8 φέτος, αλλά ...έφθασε και τους Τζαμίχα, Μπασινά, οι οποίοι ήταν πρώτοι σκόρερ της Καστέλλας με 8 γκολ μέχρι σήμερα.

Η ισοφάριση για την Μακρυκάπα ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σκόρερ ο Βασίλης Βουρδάνος που είχε σκοράρει και στο ματς που είχε γίνει στη Μακρυκάπα το Γενάρη.

Και οι δυο ομάδες τέλειωσαν το ματς με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν ο Σεχάι από τη Μακρυκάπα στο 83' και ο Αρχοντούλης των γηπεδούχων στο 88'.

Διαιτησία: Βρακάς, Σιμιτζής - Νέγρης.

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ (Γιαν. Παπαθεοδώρου): Ζενέλι, Τσούτσης, Κεχαγιάς, Κουρούπης, Μακρής, Χ. Βότσης, Νικούλης, Γκίκας, Αρχοντούλης, Μπασινάς, Ζήσης (46' Χρυσικός, 56' Ξύγκης).

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Νικ. Κιαπέκος): Πουρνής, Λέκκας (65' Α. Καρκαλής), Χασάνδρας, Τσουμάνης, Κουτσαυλής, Γκίκας, Σμπρίνης (55' Σ. Στούμπος), Μπαϊμπάκης, Σίδερης, Βουρδάνος.

Σε ποιο γήπεδο θα πάτε το Σαββατοκύριακο

[14/12/2019 - 08:12]

Ολη η ποδοσφαιρική δράση της Εύβοιας ...περισσότερα

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Ενα ματς που το χάρηκαν όσοι το είδαν

[14/12/2019 - 02:12]

Δείτε το φωτορεπορτάζ από το γήπεδο της Λαμψάκου ...περισσότερα

Η επιστροφή του Γρηγόρη Μάλλιαρη στον πάγκο του Ευβοϊκού...

[14/12/2019 - 01:35]

... και η πρώτη του στον πάγκο του Λήλα με αντίπαλο την ομάδα του Αγίου Νικολάου ...περισσότερα

ΑΙΔΗΨΟΣ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Πώς οι Αμαρύνθιοι έριξαν κατηγορία τους Βόρειους πριν από 34 χρόνια

[14/12/2019 - 00:35]

Η παραδοσιακή συντaγή της αγωνιστικής στην Α' ΕΠΣΕ με τις δυο νίκες των Λουτρών μετά το μπαράζ. ...περισσότερα