Αθλητικά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΠΣΕ: Ετσι διαμορφώνεται ο ποδοσφαιρικός χάρτης της Εύβοιας για την περίοδο 2018-19

17 Ιουνίου 2018, 10:06
Δείτε όλες τις ομάδες και την κατηγορία που θ' αγωνιστούν

Αργησε να τελειώσει η φετινή αγωνιστική περίοδος στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΕ, αφού ολοκληρώθηκε στα μέσα του Ιουνίου (χθες έγινε το τελευταίο μπαράζ ανόδου στη Γ' κατηγορία).

Πλέον αναμένoνται οι νέες προκηρύξεις και οι συμμετοχές για τη νέα σεζόν, με την ελπίδα να ...λείπουν οι απουσίες ομάδων, κάτι που τείνει να γίνει μόνιμο γεγονός τα τελευταία χρόνια, με τα οικονομικά προβλήματα που ταλανίζουν τις διοικήσεις των ομάδων.

Προβληματικός, όμως, έχει γίνει για τη διοίκηση της ΕΠΣΕ και ο χωρισμός των ομίλων με γεωγραφικά κριτήρια και κάθε χρόνο μεγαλώνει.

Για παράδειγμα, τη σεζόν που τέλειωσε τοποθετήθηκαν δυο "κεντρικές" ομάδες στο νότιο όμιλο της Β', αλλά και της Γ' κατηγορίας.

Τη νέα περίοδο θα πρέπει να ...αυξηθούν οι μετακομίσεις και όχι μόνο στο νότο, αλλά και στο Βορρά της Β' ΕΠΣΕ, όπου αυτή τη στιγμή έχουν δικαίωμα συμμετοχής 12 ομάδες της Βόρειας Εύβοιας, 19 (!) της Κεντρικής και μόνο 11 της Νότιας.

Στην πορεία δεν αποκλείεται να αλλάξουν τα δεδομένα, είτε από μη συμμετοχές (σ' όλες τις κατηγορίες) , είτε ακόμη από επανεμφανίσεις κάποιων ομάδων (ισχύει μόνο για τη Γ').

Το egnomi.gr -προς το παρόν- σας παρουσιάζει τον ποδοσφαιρικό χάρτη της επόμενης περιόδου (2018-19) και σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται η κάθε ομάδα στον παρακάτω πίνακα:

 

  Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1 ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
2 ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
3 ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
4 ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ
5 ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ
6 ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ
7 ΣΚΕΠΑΣΤΗ
8 ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ
9 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
11 ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ
12 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν. ΛΑΜΨΑΚΟΥ
13 ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
14 ΑΟ ΩΡΕΩΝ
15 ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ
16 ΑΟ ΖΑΡΑΚΩΝ
   
  Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
  ΒΟΡΡΑΣ
1 ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ
2 ΑΟ ΑΓΙΟΥ
3 Π.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ
4 ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ
5 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ
6 ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ
7 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
8 ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ
9 ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ
11 ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
12 ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ
   
  ΚΕΝΤΡΟ
1 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2 ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Χ.
4 ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5 ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ
6 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ
7 ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
9 ΑΟ ΚΑΝΗΘΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
11 ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ
12 ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ
13 ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
14 ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ
15 ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ
16 ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ
17 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
18 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ
19 ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ
   
  ΝΟΤΟΣ
1 ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ
2 ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ
3 ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
4 ΑΙΓΕΑΣ ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΠΕΤΡΙΩΝ
5 ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ
6 ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ
7 ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
8 ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ
9 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ
10 ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ
11 ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ
   
  Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
  ΒΟΡΡΑΣ
1 ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΛΤΡΩΝ
3 ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ
4 ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
5 ΒΥΖΑΝΤΙΟ Ν. ΠΥΡΓΟΥ
6 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ
7 ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ
8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΠΑΘΑΡΙΟΥ-ΚΑΛΥΒΙΩΝ
   
  ΚΕΝΤΡΟ
1 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ
2 ΑΝΑΠΟΔΟΣ
3 ΕΡΑΠΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
4 ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ
5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΤΑΚΗΣ
6 ΑΟ ΠΙΣΣΩΝΑ
7 ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
8 ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
9 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ
   
  ΝΟΤΟΣ
1 ΑΟ ΤΡΑΧΗΛΙΟΥ
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ
3 ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4 ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ
5 ΑΟ ΝΕΩΝ ΣΤΥΡΩΝ

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Ο Ηρακλής Ψαχνών στους "4" με νίκη 3-0 στο Αυλωνάρι

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Ο Ηρακλής Ψαχνών στους 4 με νίκη 3-0 στο Αυλωνάρι
Αθλητικά
[14/11/2018 - 16:34]

Περιμένει τον αντίπαλό του από το ζευγάρι Αμαρυνθιακός-Ερέτρια. ...περισσότερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Μόνο ένας αγώνας γίνεται σήμερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Μόνο ένας αγώνας γίνεται σήμερα
Αθλητικά
[14/11/2018 - 10:58]

Αυλωνάρι-Ηρακλής Ψαχνών με διαιτητή τον Φώτη ...περισσότερα

ΤΕΝΙΣ: Τα αποτελέσματα στο ραντεβού των καλύτερων στη Χαλκίδα (pics)

ΤΕΝΙΣ: Τα αποτελέσματα στο ραντεβού των καλύτερων στη Χαλκίδα (pics)
Αθλητικά
[14/11/2018 - 10:10]

Δείτε την κατάταξη σε όλες τις κατηγορίες του πρωταθλήματος Masters Juniors ...περισσότερα