ΔΡΟΣΙΑ-ΕΡΜΗΛΙΟΣ 1-0: Με γκολ του νεαποκτηθέντα Σεϊνταράση

18 Αυγούστου 2018, 21:00
Στο φιλικό μεταξύ των γειτόνων

'Ενας παίκτης από τους τρεις μεταγραφέντες  του ΑΠΚΟ Δροσιάς ήταν ο μοναδικός σκόρερ του στο πρώτο του φιλικό με αντίπαλο τον Ερμήλιο.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Δροσιάς κι έληξε 1-0 υπέρ του ΑΠΚΟ με γκολ που σημειώθηκε στο 43' από τον Σεϊνταράση.

Ο  Εντι Σεϊνταράση αποτελεί την τρίτη επίσημη μεταγραφή της Δροσιάς μετά από αυτές του Θανάση Κάκιου και του Δημήτρη Μπασούκου.

Παρά το νεαρό της ηλικίας του, ο 20χρονος επιθετικός έχει μια πενταετή θητεία στην Α' κατηγορία της Εύβοιας.

Έχοντας ξεκινήσει από τις Ακαδημίες του Ερμήλιου αγωνίστηκε στη μεγάλη κατηγορία της Εύβοιας σε ηλικία 15 ετών με τα Λουκίσια την περίοδο 2013-14.

Ακολούθησε άλλη μια σεζόν με τους πορτοκαλί, πήγε στη συνέχεια στην ΑΕΚ Χαλκίδας για δυο χρονιές και την τελευταία περίοδο ήταν στο Λήλα Βασιλικού.

Συνολικά έχει 122 συμμετοχές στην Α' ΕΠΣΕ κι έχει σημειώσει 14 γκολ.

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 3-4: Σκόρερ και σαν τερματοφύλακας ο Τζαφέρος σε ένα ματς με 5 πέναλτι

[24/03/2019 - 22:00]

Το τελευταίο πέναλτι κατέληξε άουτ από τον Καρακάξη των γηπεδούχων. ...περισσότερα

ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-2: Τέταρτη νίκη σερί και ...λαμπρή με Αραβανή

[24/03/2019 - 20:25]

Σκόρερ ο Μπασούκος με τον Σεϊνταράσι και για τους ηττημένους ο Ι. Αθ. Θαλασσινός ...περισσότερα

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: Διαιτητής και γηπεδούχοι βρέθηκαν στη σέντρα - Έκλεισε το φύλλο αγώνα

[24/03/2019 - 20:02]

Απουσίαζε η ομάδα της Εύβοιας, η οποία δεν κατάφερε να ταξιδέψει λόγω απαγορευτικού από το λιμάνι του Πειραιά. ...περισσότερα

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΩΡΕΟΙ 2-0: Τρίποντο ...ωραίο που τον φέρνει πιο ψηλά

[24/03/2019 - 19:30]