ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ 1-5: Άνετα πήρε το εισιτήριο

9 Σεπτεμβρίου 2018, 21:43
Ο Βασίλης Αναστασίου άνοιξε το χορό των γκολ και ...τον έκλεισε ο 15χρονος Ποδαράς

Ο νέος Ταμυναϊκός του Γιάννη Kαρβέλη πήρε άνετη πρόκριση στο Νεοχώρι, κερδίζοντας με 5-1 τον τοπικό Νηλέα.

Ο Βασίλης Αναστασίου (φωτό) άνοιξε το σκορ στο 36' και λίγο πριν τη λήξη του 45λεπτου (στο 44') ο νεαρός Δημήτρης Δήμου σημείωσε γκολ στην παρθενική του εμφάνιση με την ομάδα του Αλιβερίου κι έκανε το 2-0.

Τριπλασίασε τα γκολ στο 60', άλλη μια φετινή μεταγραφή του Ταμυναϊκού, ο Γιάννης Λάμπρου. Δυο λεπτά αργότερα μείωσε ο 44χρονος Κώστας Κέκης, μοναδική μεταγραφή μέχρι τώρα των γηπεδούχων.

Αμέσως, όμως, με τη σέντρα ο Λεωνίδας Πιλάτης έκανε το 1-4, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο 15χρονος Σούλης Ποδαράς με εύστοχο πέναλτι sto 80'.

Διαιτησία: Ιω. Μπούρικας, Αγγ. Παππάς - Ι. Ντόβολης.

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Δ. Νικολοπουλος): Ι. Κότσαρης, Γ. Κότσαρης, Κ. Κότσαρης, Β. Ρέτσας (59' Μήτρου), Σαμπάνης, Α. Ζωντός, Γ. Δήμου, Μακρής, Κέκης (72' Μάστορης), Ρουμελιώτης, Σαμαράς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Γιαν. Καρβέλης): Μητακίδης, Δήμου (67' Μάλλιος), Λ. Πιλάτης, Κουτσαυλής (63' Φωτόπουλος), Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου, Λουκάς, Παριανός (46' Κ. Πιλάτης), Λάμπρου, Πομάρες (72' Κ. Καρατζάς), Ποδαράς.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα