ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 1-2: Στην παράταση πήρε το εισιτήριο ...για Ψαχνά

16 Σεπτεμβρίου 2018, 23:15
Με γκολ του Δημήτρη Γερογιάννη που μπήκε στον αγώνα σαν αλλαγή

Με γκολ στην παράταση η Σκεπαστή κέρδισε 2-1 στην Ιστιαία την Ενωση και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει στα Ψαχνά τον ισχυρό φέτος Ηρακλή.

Στο 29' του αγώνα ο Καψάλας έδωσε προβάδισμα (0-1) στη Σκεπαστή.

Ο Θανάσης Δήμου που είχε σκοράρει δις στο πρώτο ματς της Ιστιαίας, ισοφάρισε (1-1) για τους γηπεδούχους στο 57'.

Το 1-1 έμεινε μέχρι το 90' και οι δυο ομάδες πήγαν στην παράταση. Μάλιστα για τη Σκεπαστή ήταν η δεύτερη φορά, αφού και στα Βασιλικά είχε νικήσει 2-1 τον Ατρόμητο, πάλι στην παράταση.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη-πρόκριση στη Σκεπαστή πέτυχε -τρία λεπτά μετά την έναρξη της ημίωρης παράτασης- ο Δημήτρης Γερογιάννης (φωτό) που είχε μπει αλλαγή στον αγώνα.

Διαιτησία: Σπανός, Μητρολιός-Λιαγκάκης.

ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ : Μουρίδης, Α. Τριανταφύλλου, Ι. Τσώνος (99' Λάβας), Παπανδρέου, Σ. Τριανταφύλλου, Ελμαζάι, Σ. Τσώνος (69' Σταθαράς), Αρσενόπουλος, Δήμου (115' Σταμούλος), Μπερμπεράι, Πετής (79' Γερογιώργης).

ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Σωτηρόπουλος, Καρατζούδης (60' Καλλίτσης), Ανδρέου, Κωνσταντός, Κατσός, Π. Γερογιάννης (68' Δ. Γερογιάννης), Γεωργίου, Ιωάν. του Β. Θαλασσινός, Καψάλας, Θαν. Θαλασσινός, Αλεξίου.