ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2-4: Καθάρισε ...με τον Αγιο στην παράταση

3 Οκτωβρίου 2018, 20:13
Οι γηπεδούχοι είχαν δικάρι κι  έχασαν ευκαιρία πρόκρισης στις καθυστερήσεις

Ο Απόλλων Ερέτριας ...τα χρειάστηκε απέναντι στον Αγιο Λουκά τον οποίο ...καθάρισε στην παράταση, κερδίζοντάς τον με 4-2.

Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε ισόπαλος 2-2 και μάλιστα η γηπεδούχος, ομάδα Β' ΕΠΣΕ, είχε δοκάρι στο 80' (Ρέτσας), ενώ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο 93' να πετύχει το γκολ και να πανηγυρίσει μια μεγάλη πρόκριση.

Ο σκόρερ της, σήμερα, Γιαννούλης βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ναβροζίδη, που ήταν κάτω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων.

Στη συνέχεια έκανε επίθεση η ομάδα της Ερέτριας και έχασε κι αυτή την ευκαιρία να ...λήξει το ματς, αλλά ο Τόρα σούταρε και ο Παναγιάρης απέκρουσε κι ...έστειλε το ματς στην παράταση.

Στη  διάρκεια του ημιώρου, ο "Αγιος" έμεινε με 10 παίκτες όταν παραχώρησε πέναλτι (χέρι ο Τσάλας) και ο Απόλλωνας, που κατέκτησε και την πρώτη φετινή κούπα (Super Cup), νίκησε με δύο γκολ (104' με πέναλτι και 108') του Τόρα και πήρε την πρόκριση για τους "8" του Κυπέλλου.

Ο Σμυρναίος άνοιξε το σκορ στο 40' και ο Σμπιλήρης, που ήταν και αρχηγός σήμερα, ισοφάρισε (2-2 στο 77') για την ομάδα της Ερέτριας με κεφαλιά, αφού ο "Αγιος" είχε πάρει το προβάδισμα με δυο γκολ του 30χρονου Βαγγέλη Γιαννούλη (58' με κεφαλιά και 74' με έξυπνη ενέργεια).

Στο 103' την κόκκινη κάρτα είδε ο 18χρονος Αναστάσιος Τσάλας, αφού ...απέκρουσε την μπάλα με το χέρι μπροστά από το τέρμα. Αμέσως μετά αποβλήθηκε και ο εκπρόσωπος των γηπεδούχων Δημήτρης Μωλές.

Διαιτησία: Πόγκας, Χ. Αντωνίου-Νέγρης.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ (Γ. Μπόκαρης): Παναγιάρης, Τριτσώνης (62' Κρόκος), Ξύγγης (84' Καλαμιώτης), Πιλάτης (92' Μπιμπίκας), Καρατζάς, Δ. Μεταξάς, Σταμέλος, Τσάλας, Γιαννούλης, Α. Μεταξάς, Ρέτσας (101' Καρκαλέτσης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημ. Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Ρούσσος (77' Μώρος), Δ. Κικίδης, Σμπιλήρης, Χριστοδουλόπουλος (53' Κοντός), Αντζελί, Ευγενίου (75' Ντουλαβέρης), Κοκκάλας, Τρεγκάι, Σμυρναίος (75' Τόρα), Τσίγκας.

Μέγας Τσιτσιπάς στο θρόνο του Λονδίνου!!

[17/11/2019 - 22:52]