ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 1-0: Πρώτη εντός έδρας νίκη σε γειτονικό γήπεδο

13 Οκτωβρίου 2018, 20:55
Το παιχνίδι είχε και δοκάρια.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δροσιά που νίκησε με 1-0 τον Παντριαδικό. Ο ΑΠΚΟ ήταν γηπεδούχος, αλλά δεν αγωνίστηκε στη φυσική του έδρα, μετά την ζημιά που υπέστη ο τάπητας στο γήπεδο Δροσιάς από την κακοκαιρία της προηγούμενης εβδομάδας.

Το ματς έγινε στο γήπεδο Λουκισίων που θα χρησιμοποιεί από 'δω και πέρα ο ΑΠΚΟ, μέχρι τουλάχιστον να αποκατασταθεί ο τάπητας στο γήπεδό του.

Για τον Παντριαδικό τώρα, η σημερινή, ήταν η δεύτερη ήττα του μετά το 2-3 από την Αιδηψό στην πρεμιέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Τριάδα είχε δοκάρι με τον Κατσίμπρα, που δεν κατάφερε να "παγώσει" περισσότερο τους γηπεδούχους.

Η Δροσιά είχε δύο καλές ευκαιρίες με τους Βαρσαμά και Δουρδουβέλα που αστόχησαν, όμως, δεν έγινε το ίδιο με τον Θανάση Κάκιο (φωτό). Στο 33' μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ (εκτελέστηκαν δύο κόρνερ), και σουτ του Αργυρού, ο Κάκιος μπήκε στη φάση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0), παρά την φιλότιμη προσπάθεια του γκολκίπερ Οικονομίδη να "σώσει" την εστία του.

Στο β' ημίχρονο η Δροσιά συνέχισε να είναι καλύτερη και θα μπορούσε να αυξήσει τον δείκτη του σκορ, αλλά στάθηκε ...διπλά άτυχη. Στις αρχές είχε δοκάρι με τον Σεϊνταράση και στη συνέχεια με τον Βαρσαμά.

Οσο περνούσε η ώρα και το σκορ (1-0) παρέμενε εύθραυστο, η Τριάδα ...ζούσε με την ελπίδα να πάρει έστω τον ένα βαθμό, αλλά η Δροσιά κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το φινάλε και να προσθέσει το πρώτο "τρίποντο" στο ενεργητικό της.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Καμπούρης-Τσιφλάκος.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Β. Νάνος (56' Χ. Ελευθερίου), Δεληγιάννης, Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Μπασούκος, Μαντζούνης (71' Ν. Σουλιωτάκης), Σεϊνταράση, Βαρσαμάς (87' Γρηγοριάδης), Αργυρός (92' Καρλατήρας).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Οικονομίδης, Τζάβρας, Πατερίτσας (70' Δ. Χασάνδρας), Γκρινιάρης, Ταψής, Νόνας (84' Κεραμιδάς), Γ. Χασάνδρας, Κατσίμπρας, Τσούτσης, Μουτουσίδης, Τσιμιχόδημος (81' Παπακυριάκου).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα