ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 2-0: Η αποβολή του Χαραλαμπίδη έβαλε φρένο στην ομάδα της Εύβοιας

21 Οκτωβρίου 2018, 19:37
Λύγισε στην τελική ευθεία.

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΑΟ Χαλκίς σήμερα στην Αθήνα από τον Ηλυσιακό για την 4η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Την αποστολή δεν ακολούθησε ο τραυματίας Χολέβας, που είναι πολύ σημαντική μονάδα στην άμυνα, ενώ η ομάδα της Εύβοιας έμεινε με δέκα παίκτες από το 35ο λεπτό λόγω αποβολής του Χαραλαμπίδη (2η κίτρινη).

Μία εξέλιξη που δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο τη ζωή του ΑΟΧ στις τέσσερις γραμμές.

Ο ΑΟΧ προσπάθησε να αναχαιτίσει τις επιθετικές ενέργειες των γηπεδούχων, αλλά άντεξε μέχρι το 78'.

Σ' αυτό το λεπτό ο Τσίτσαρης έκανε το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα (80') ο Μάλτσης "καταδίκασε" τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 2-0.

Διαιτησία: Κυρίτσης (Δωδ/σα), Γουρνιάς-Καλλής (Αν. Αττική).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Παπασπύρου): Μιχελής, Μέξης, Ρόππας, Πιπίνης, Λαμπρόπουλος, Ντούνης, Τσίτσαρης, Παπαδημητρίου, Κρεββατάς, Μάλτσι, Σεράνι.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Δημήτρης Λύκος): Σταυριανός, Γιαλαμίδης, Νυφαδόπουλος, Μπουζούρας, Σχίζας, Βέργος (63' Μπασινάς), Ντάμπος (90' Παπαδάκης), Πατερίτσας, Πλουμής (83' Παλαιολόγος), Ντελέκος, Χαραλαμπίδης.