ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 2-0: Εγιναν ...Ζορμπάδες, Σακόβ και Στεφανίδης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 2-0:  Εγιναν ...Ζορμπάδες, Σακόβ και Στεφανίδης
28 Οκτωβρίου 2018, 19:31
Με 10 παίκτες η νικήτρια - Τραυματίστηκε σοβαρά ο Δημήτρης Αντωνίου

Το "τρία στα τρία" έκανε η Αναγέννηση Μαντουδίου κερδίζοντας 2-0 στο γειτονικό ντέρμπι τον Ερμή Πηλίου σε αγώνα που είχε αναβληθεί από την πρώτη αγωνιστική λόγω του κυκλώνα "Ζορμπά".

Σήμερα ...Ζορμπάδες καταστροφικοί για την ομάδα του Πηλίου ήταν ο Σακόβ και ο Στεφανίδης (φωτό)  που αποτελούν το επιθετικό δίδυμο των Μαντουδιανών στο νέο πρωτάθλημα.

Οι δυο παίκτες που ήρθαν το καλοκαίρι με μεταγραφή από τον Ακράτητο Κεχριών ήταν οι σκόρερ των δυο γκολ της νίκης των γηπεδούχων, στο 56' ο 22χρονος Νικόλαος Σακόβ και στο 72' ο συνομήλικός του Ανδρέας Στεφανίδης.

Μάλιστα όταν έγινε το 2-0, η ομάδα του Μαντουδίου έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βούλγαρη με 2η κίτρινη στο 61'.

Κόκκινη κάρτα, αλλά από τον πάγκο, είχε δει και παίκτης του Πηλίου για διαμαρτυρία και ήταν ο αναπληρωματικός γκολκίπερ του Ερμή Γιάννης Ανδρίτσος.

Στο ματς και στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν αρκετά καλά, αλλά στην επανάληψη το Μαντούδι ανέβασε την απόδοσή του και η νίκη έγειρε υπέρ του.

Ο σημερινός αγώνας σημαδεύτηκε και από το σοβαρό τραυματισμό του 29χρονου Δημήτρη Αντωνίου που ήρθε κι αυτός με μεταγραφή φέτος στο Μαντούδι. Είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο και 20 λεπτά αργότερα σε μια φάση χτύπησε το πόδι του και μεταφέρθηκε στο ΚΥ Μαντουδίου όπου διαπιστώθηκε ότι είχε υποστεί κάταγμα.

Από τον Ερμή Πηλίου τραυματίστηκε στο γόνατο και αντικαταστάθηκε αναγκαστικά ο Μπάμπης Τζαφέρος.

Διαιτησία: Κασομούλης, Δάλλας-Βελέντζας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ: Γ. Μπίλας, Βούλγαρης, Πουλιπούλης, Τσικτσίρης, Παπαδημητρίου, Λιάκος, Δ. Μπαλατσός (46' Αντωνίου, 65' Πριόνας), Σακόβ (87' Βλάχος), Τάρλας, Στεφανίδης, Ν. Μπίλας (46' Μουργκογιάννης).

ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ: Ν. Αλεξανδρής, Καρράς, Παπαγεωργίου, Δασκαλόπουλος, Σοφρώνης (87' Π. Αναδρίτσος), Καμπούρης, Α. Ανδρίτσος, Τζαφέρος (75' Δ. Μπουζάλας), Ραβανός, Τσούρτης, Λιάσκος (75' Θ. Μπαλατσός).

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΠΠΑ-ΠΚΑ: Η Αναστασία Χαμαλίδη του Ευβοϊκού δυο φορές στο βάθρο

[21/07/2019 - 10:15]

Στους μικρούς τελικούς αθλητές του ΝΟ Χαλκίδας και του ΑΚΟ Χαλκίδας ...περισσότερα

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ: Ενίσχυση με Ευβοείς ...από τα Οινόφυτα

[20/07/2019 - 13:30]