ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 1-1: Δυνατό ματς με ...μια ντουζίνα κάρτες

3 Νοεμβρίου 2018, 19:30
Και οι δυο ομάδες διατήρησαν το δικό τους αήττητο

Σε ένα αρκετά δυνατό ματς, ΑΠΚΟ και Αστέρας ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο γήπεδο Δροσιάς, με τις δυο ομάδες ...να διατηρούν το αήττητο εντός και εκτός έδρας αντίστοιχα. Δηλαδή, ο ΑΠΚΟ σαν γηπεδούχος και η ομάδα του Βατώντα σαν φιλοξενούμενη.

Θυμίζουμε ότι ο ΑΠΚΟ είχε κερδίσει στο πρώτο εντός έδρας ματς που είχε δώσει στα Λουκίσια την Τριάδα, ενώ ο Αστέρας είχε αποσπάσει ισοπαλία 2-2 στο Γυμνό, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ο αγώνας, με τον οποίο επαναλειτούργησε το γήπεδο της Δροσιάς (είχε υποστεί ζημιές από την κακοκαιρία με τη ...βοήθεια του κυκλώνα Ζορμπά) . Πολλά δυνατά μαρκαρίσματα σημάδεψαν το ματς, κάτι που ανάγκασε το διαιτητή κ. Βελέντζα να δείξει ...μια ντουζίνα κίτρινες κάρτες (από 6 σε κάθε ημίχρονο).

Το σκoρ άνοιξε δυο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου ο Σεϊνταράση και ισοφάρισε στο 58' ο Νεσίμι.

Διαιτησία: Βελέντζας, Κούκουρα-Ρουμπής.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Δ. Αντωνόπουλος): Αραβανής, Σεϊνταράση, Δεληγιάννης, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου, Δουρδουβέλας, Μπασούκος, Βαρσαμάς, Μαντζούνης (67' Χ. Ελευθερίου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Δ. Ακριτίδης): Σταθαράς, Ντούκα, Τσώκος, Κικίδης, Γούναρης, Σίμωσης, Κοτρώτσιος, Κηρύκος (75' Μιχαηλίδης), Βλάχος (63' Μαρμαρινός), Γιαννουκάκος (89' Χρόνης), Νεσίμι (69' Χασανλάρι).