ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 2-1: Πρώτο τρίποντο με ανατροπή και άπιαστη κεφαλιά του αρχηγού

4 Νοεμβρίου 2018, 21:15
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ από φάουλ

Tο πρώτο της τρίποντο εντός αγωνιστικού χώρου κέρδισε η ομάδα των Κονιστρών η οποία κέρδισε με 2-1 τον Αρη Αγιου Ιωάννη που προηγήθηκε, σε ένα πολύ δυνατό ματς με πολλά φάουλ ιδιαίτερα στο β' ημίχρονο όπου ο διαιτητής έδειξε 11 κίτρινες (8 για τους γηπεδούχους).

Στο σκορ προηγήθηκε ο Αρης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από αρκετά πλάγια του Μιχάλη Μάλλιου στο 32' και αφού η μπάλα έσκασε πρώτα μπροστά στον τερματοφύλακα και τον ξεγέλασε. Για το γκολ ...βοήθησε, πάντως, και η ένταση του αέρα.

Οι Κονίστρες πίεσαν στο τέλος και δικαιώθηκαν. Στο 72' από πλάγια δεξιά ο Κώστας Πίγκος έκανε σέντρα σουτ, η μπάλα βρήκε λίγο και στον Ποδαρά που προσπάθησε να διώξει και κατέληξε στα δίκτυα (1-1).

Λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, σε μια επίθεση των γηπεδούχων η μπάλα πήγαινε προς τα δίχτυα, αλλά πάνω στη γραμμή απέκρουσαν οι αμυντικοί του Αρη και η μπάλα βγήκε κόρνερ.

Μετά την εκτέλεσή του (89'), ο αρχηγός των Κονιστρών Σταύρος Μούντριχας έπιασε θαυμάσια κεφαλιά και κάρφωσε αυτή τη φορά την μπάλα στα δίχτυα για να ακολουθήσουν οι έξαλλοι πανηγυρισμοί.

Διαιτησία: Βελέντζας, Μητρολιός-Μακρής.

ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ (Τάσος Βέκιος): Χρ. Αγγελόπουλος, Koucinaku Κόκκος, Σ. Μούντριχας, Α. Μούντριχας, Πόγκας (80' Σπύρου), Κατσής, Πετρογιάννης, Πίγκος, Πραγκότι, Σέγκος (62' Κ.-Ε. Αγγελόπουλο).

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Παν. Καδδίτης): Καρκαλέτσης, Μπεϊνόγλου (46' Μακρύγιαννης), Ποδαράς, Θεοδωρακόπουλος, Μεγαρίτης, Αλευρίδης, Μάλλιος, Παναγιάρης, Πιλάτης, Μήτρου (85' Σίμωσης), Μπράχο (50' Περήφανος).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]