Β ΕΠΣΕ (1ος ΟΜΙΛΟΣ): Ακράτητη η Ενωση Ιστιαίας

13 Νοεμβρίου 2018, 14:02
Ολοι οι σκόρερ και οι συνθέσεις των αντιπάλων στα ματς της 5ης αγωνιστικής

Ενωση Ιστιαίας και Δόξα Προκοπίου συνέχισαν με νίκες εκτός έδρας και παραμένουν πρώτες, χωρίς να έχουν χάσει βαθμό στο βόρειο όμιλο της Β' κατηγορίας.

Πιο εντυπωσιακή η νίκη της Ιστιαίας στις Κεχριές, αλλά το Προκόπι πέρασε από μια πολύ δύσκολη έδρα.

Χαρακτηριστικό της 5ης αγωνιστικής ότι οι διαιτητές δεν αναγκάστηκαν ούτε μια φορά να βγάλουν από το τσεπάκι τους την κόκκινη κάρτα.

Δείτε στα γρήγορα τα ματς της αγωνιστικής...

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ-ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ..................1-9

Προηγήθηκε η Ιστιαία στις Κεχριές με γκολ του Θανάση Δήμου στο 10' και όταν ισοφαρίστηκε από τον Γιαννακάρα στο 29', έγινε στη συνέχεια ακράτητη και σάρωσε τον τοπικό Ακράτητο με 9-1. Μέσα σε τέσσερα λεπτά, μάλιστα, πέτυχε τρία γκολ και μετά το 1-4, στο ημίχρονο, ο προπονητής των γηπεδούχων άλλαξε τρεις παίκτες. Ψυχρός εκτελεστής ο Θανάσης Δήμου που σημείωσε άλλα τέσσερα γκολ (40’, 43’, 44’, 75’) και σκόραραν ακόμη για τους νικητές οι Σταθαράς (71') και Πετής (80'). Τα άλλα δυο γκολ τα πέτυχαν οι ηττημένοι (αυτογκόλ από Κοντογιάννη στο 61' και Κυριάκου στο 74').

Εύκολο ματς για το διαιτητή Φώτη Θεοδώρου και τους βοηθούς του Ζεϊμπέκη, Μαρίνο.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ: Ι. Κομποθανάσης, Δ. Αχματιώτης, Λ. Λιάσκος, Α. Σταμούλος (46' Θ. Γρίσπος), Χ. Δούκας, Γ. Κοντογιάννης, Ε. Γεροδήμος, Ι. Σκοπελίτης (46' Γ. Τριανταφύλλου), Α. Παγώνης (64'Π. Σταμογιάννης), Κ. Χατζής, Κ. Γιαννακάρας (46' Β. Κυριάκου).

ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ: Χ. Μουρίδης, Ι. Τσώνος (49' Γ. Φώτου), Μ. Elmazaj, Ν. Παπανδρέου, Σ. Τριανταφύλλου (70' Α. Ψύλλος), Γ. Πετής, Σ. Τσώνος (61' Σ. Σταθαράς), Α. Πουταχίδης, Α. Δήμου, Ε. Μπερμπεράι (73' Ν. Χόνδρος), Α. Δαρζέντας.

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ....................0-1

Αλώβητη πέρασε η Δόξα Προκοπίου από το γήπεδο Γουβών, απέναντι στο δυνατό Αρτεμησιακό. Πολύ καλό ματς και από τις δυο ομάδες που κρίθηκε από ένα γκολ που πέτυχε ο Γιώργος Μορφούλης στο 63'.

Διαιτητευσε ο Διονύσης Δανιηλίδης με βοηθούς τους Μακρή, Καρρά.

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Ι. Τσέλικας, Κ. Σάντης, Θαν. Ψύλλος, Β. Ανέστης, Εμ. Φατσής, Ν. Στραφιώτης, Βαγγ. Γαβριήλ, Μ. Λάβας (65' Κ. Αγγελόπουλος), Αντ. Γοργομάτης, Ν. Καρακάξης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Β. Αλατζάς, Γ. Μορφούλης, Γ. Κεχαγιάς, Π. Τσίιπτσής, Γ. Τσούπρος, Γ. Μακρής, Δ. Αγγελόπουλος, Ι. Μάλλιαρης, Φ. Καλλαής (90' Δ. Δεδεμπίλης), Ν. Κανελλόπουλος (39' Αν. Δανέλης), Θαν. Μορφούλης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ .....  2-0

Μετά από ένα ημίχρονο υπεροχής χωρίς ουσία, η ομάδα του Μαντουδίου κατόρθωσε να βρει δίκτυα στο 56' με ένα 18χρονο, τον Βασίλη Βούλγαρη. Ο νεαρός άνοιξε το σκορ κι έδειξε το δρόμο για να επανέλθει στις νίκες η Αναγέννηση απέναντι στην ομάδα της Αιδηψού που ήταν αρκετά δυνατή στην άμυνά της. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Στεφανίδης στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής ο Σταύρος Ρουμπής με βοηθούς τους Μακρή, Δ. Παπαθανασίου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ: Γ. Μπίλας, Β. Βούλγαρης (70' Ι. Σκομπρής), Γ. Πουλιπούλης, Θ. Τσικτσίρης, Γ. Παπαδημητρίου, Γ. Λιάκος, Δ. Μπαλατσός (83' Ε. Πριόνας), Δ. Κανταρές (90' Ι. Καντζούρας), Σ.Τάρλας, Α. Στεφανίδης, Ν. Σακόβ.

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ: Κ. Χαντζής, Γ. Αυγέρης, Λ. Ουζούνογλου (75' Σ. Χρυσομάλης, 84' Ε. Νικολάου), Ι. Σουλιάδης, Ε. Μαυροζούμης, Λ. Λιαρός, Δ. Σαββόπουλος, Ι. Μισιρλής, Μ. Υδραίος, Π. Αναγνώστου, Ε. Plangaj (80' Σ. Γαλιατσάτος).

ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ............2-3

Η καλή πορεία του Ατρόμητου συνεχίστηκε σε αντίθεση με τον Ταξιάρχη που δεν έχει πάρει ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Κυριάκος Δημητράκης στο 6' και ισοφάρισε ο Ρουσόδημος. Ο Κώστας Χαρβαλιάς έδωσε τις χαριστικές βολές στον Ταξιάρχη με δυο γκολ σε 4 λεπτά (61'-63'). Στις καθυστερήσεις του αγώνα (95') ο Χουβαρδάς απλά ...έκλεισε το σκορ σε 2-3.

Διαιτήτευσε ο Σταύρος Ρουμπής με βοηθούς την Καραβά και τον Γ. Αντωνίου.

ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ: Κ. Σάμιος, Α. Τσαμούρογλου, Α. Κριάρης, Δ. Καπόλος, Σ. Κοντογιάννης, Ι. Μπαλαμούτης, Γ. Κουτσογιωργάκης (54' Σ. Παπαγιανόπουλος), Μ. Λυσσέας, Σ. Καραβάς (76' Κ. Μισιρλής), Κ. Δημητράκης, Δ. Χουβαρδάς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ: Μ. Αντωνίου, Μ. Μιχαλόπουλος, Σ. Δροσούνης (85' Απ. Γ. Θεοχάρης), Γ. Δήμου, Δ. Αντωνίου, Π. Σταματούλας, Ν. Αλοΐζος (75' Απ. Χ. Θεοχάρης), Δ. Λαδογιάννης, Σ. Ρουσόδημος (85' Ι. Γεωργίου), Κ. Χαρβαλιάς, Α. Καρατζάς.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ-ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ ................ 0-1

Δεν απέφυγε πάλι την ήττα ο Αγιος που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Παναγιώτη Κολωνιώτη. Η Κήρινθος με μόνιμο στον πάγκο της το Νίκο Θωμά κέρδισε 1-0 χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε ο Δημήτρης Τσούτσικας στο 55'.

Ο Θανάσης Παπακυριάκος διαιτήτευσε στο ματς αυτό που ξεκίνησε στις 11.30 την Κυριακή. Βοηθοί του ήταν ο Κ. Δάλλας και ο Γ. Νικολάου.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ: Κ. Μπουροδήμος, Γιωργ. Κυπραίος, Mik. Prendi, Αn. Mitric, Σ. Καλλάι, Σ. Καπλανάι, Ευστ. Λαζαρίδης, Βασ. Δημουλάκης, Ανδ. Κερασιώτης, Κυρ. Δημουλάκης, Νικ. Δημητράνας (72' Βαγγ. Αλμπάνης).

ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ: Παν. Σταματέλος, Αντ. Μόσχου (63' Γιαν. Σταματέλος), Γρηγ. Βρέττος (40' Νικ. Ραβανός), Γιωργ. Σεφέρης, Γιαν. Τσώτος, Γιωργ. Βρέτος, Βαγγ. Τζανής (88' Ευάγγ. Σταμούλος), Νικ. Περήφανος, Γιωργ. Περήφανος, Δημ. Τσούτσικας (Ευάγγ. Βοκορόκος), Γιαν. Καστανιώτης.

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα